Žreb Ligy majstrov z najkrajších snov: Jedna dvojica lepšia než druhá, top giganti proti sebe!

Trofej pre víťaza Ligy majstrov
Trofej pre víťaza Ligy majstrov

NYON - Obhajca prvenstva vo futbalovej Lige majstrov, anglický FC Liverpool, nastúpi v osemfinále tohtosezónnej edície proti Atléticu Madrid, prvý duel sa uskutoční v hlavnom meste Španielska. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Rekordéra v počte trofejí v kontinentálnom pohári číslo jeden, španielsky Real Madrid, čaká v osemfinálovej časti taktiež konfrontácia s anglickým zástupcom - "biely balet" bude čeliť úradujúcemu majstrovi Premier League Manchestru City.

Ďalší tím zo španielskej Primera División FC Barcelona bude o prienik do štvrťfinále súperiť s talianskym SSC Neapol. Neúspešný finalista uplynulého ročníka, anglický Tottenham Hotspur, sa v osemfinále stretne s nemeckým bundesligistom RB Lipsko. Bayern Mníchov, ktorý v skupinovej časti ako jediný získal plný počet 18 bodov, sa v osemfinále môže tešiť na súboje s FC Chelsea.

Vôbec prvýkrát v histórii futbalovej Ligy majstrov sa v osemfinálovej časti ocitli mužstvá výlučne z piatich popredných európskych ligových súťaží - anglickej, francúzskej, nemeckej, španielskej a talianskej.

Prvé zápasy osemfinále LM 2019/2020 odohrajú v dňoch 18. a 19. februára, resp. 25. a 26. februára 2020 s výhodou domáceho prostredia pre tímy, ktoré nevyhrali svoje základné skupiny. Odvetné duely prídu na rad v dňoch 10. - 11. marca, resp. 17. - 18. marca 2020.

Finálový zápas je na programe 30. mája 2020 na Atatürkovom olympijskom štadióne v Istanbule, kde sa rozhodujúci duel LM hral aj v ročníku 2004/2005.

Dvojice osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2019/2020:
Borussia Dortmund (Nem.) - Paríž St. Germain (Fr.)
Real Madrid (Šp.) - Manchester City (Angl.)
Atalanta Bergamo (Tal.) - FC Valencia (Šp.)
Atlético Madrid (Šp.) - FC Liverpool (Angl.)
FC Chelsea (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.)
Olympique Lyon (Fr.) - Juventus Turín (Tal.)
Tottenham Hotspur (Angl.) - RB Lipsko (Nem.)
SSC Neapol (Tal.) - FC Barcelona (Šp.)


Tagy: Chelsea Londýn Bayern Mníchov FC Barcelona Real Madrid Borussia Dortmund Atlético Madrid Valencia CF SSC Neapol Manchester City Juventus Turín PSG Olympique Lyon Atalanta Bergamo Tottenham Hotspur Liverpool FC RB Lipsko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Daniel Cole; Twitter/BT Sport

DISKUSIA