Ohlasy na žreb prestížnej Ligy majstrov: Máme náročnú úlohu, pretože sme dostali obhajcu

Sladká chuť víťazstva hráčov LiverpooluSladká chuť víťazstva hráčov Liverpoolu Zdroj: Twitter/Premier League

NYON - Futbalisti FC Liverpool sa ako obhajcovia trofeje stretnú v osemfinále Ligy majstrov 2019/2020 s Atleticom Madrid. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili Borussia Dortmund - Paríž St. Germain, Atalanta Bergamo - FC Valencia, Real Madrid - Manchester City, Chelsea Londýn - Bayern Mníchov, Olympique Lyon - Juventus Turín, Tottenham Hotspur - RB Lipsko a SSC Neapol - FC Barcelona.

Víťazi skupín boli medzi nasadenými tímami, mužstvá, ktoré sa umiestnili na druhej priečke, figurovali ako nenasadené. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny, ani súperi z rovnakej základnej skupiny. Úvodné stretnutia osemfinále sa odohrajú 18. a 19., resp. 25. a 26. februára, odvety sú na programe 10., 11., 17. a 18. marca. Nenasadené tímy začnú v domácom prostredí.

LFC sa vráti na miesto činu, keď v júni na Wanda Metropolitano zdvihol víťaznú trofej. "Máme náročnú úlohu, pretože sme dostali obhajcu. Sú šampióni, spĺňajú všetky podmienky, aby ich označovali za najlepších v Európe. Budeme musieť vynaložiť všetko naše úsilie, využiť všetky skúsenosti. Vieme, že to nebudeme mať ľahké," povedal riaditeľ Atlética Clemente Villaverde.

Anglický majster Manchester City, ktorý ešte ani raz nevyhral LM, resp. EPM, dostal 13-násobného európskeho šampióna Real Madrid. "Je to ťažký súper, o tom niet pochýb. Real vyhral 13-krát, je najlepší. Ale my tiež chceme byť najlepší, preto musíme najlepších zdolať," vyjadril sa riaditeľ City Txiki Begiristain.

Taliansky majster Juventus Turín narazí na Olympique Lyon. "Nemôžeme sa sťažovať. Pred rokom sme dostali Atlético, čo bol ťažší žreb. Môžeme byť spokojní. No ak nebudeme mať vo februári formu, v marci ľahko môžeme skončiť," povedal viceprezident "starej dámy" Pavel Nedvěd.

Londýnska Chelsea, ktorá je úradujúci víťaz Európskej ligy, sa stretne s nemeckým šampiónom Bayernom Mníchov. "V osemfinále už nie sú ľahkí súperi. Chelsea je veľmi zaujímavý súper," vyjadril sa kouč Bavorov Hans-Dieter Flick.

žreb osemfinále Ligy majstrov 2019/2020:

Atletico Madrid - FC Liverpool
Borussia Dortmund - Paríž St. Germain
Atalanta Bergamo - FC Valencia
Real Madrid - Manchester City
Chelsea Londýn - Bayern Mníchov
Olympique Lyon - Juventus Turín
Tottenham Hotspur - RB Lipsko
SSC Neapol - FC Barcelona

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Barcelona Real Madrid FC Liverpool Juventus Turín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Premier League
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články