Bývalý nemecký bombardér Bayernu kritizuje systém VAR: Je to už šiesty prípad v troch zápasoch!

Mario Gómez
Mario Gómez

BRATISLAVA - Názory futbalovej verejnosti na systém videorozhodcu (VAR) sa líšia, ale k jeho odporcom predovšetkým v týchto týždňoch určite patrí bývalý nemecký reprezentant Mario Gómez. Útočník druholigového nemeckého klubu VfB Stuttgart má ťažké srdce na systém VAR, keďže jeho bilancia s videom pri posudzovaní gólových situácií je v ostatných troch zápasoch 0:5.

Niekdajší elitný kanonier má na konte v aktuálnej sezóne len dva góly, ale mohol ich mať podstatne viac, nebyť rozhodnutí s využitím systému VAR, ktoré ho zhodou okolností vždy pre tesný ofsajd v hraničných situáciách pripravili o presné zásahy a jeho mužstvo o cenné body v snahe o návrat medzi bundesligovú elitu. V decembri prišiel Gómez na ihrisku Sandhausenu (1:2) po zásahu videoasistenta rozhodcu o hetrik, gól mu neuznali proti Norimbergu (3:1) a najnovšie ani na pôde Darmstadtu (1:1). V pondelok mohol byť autorom víťaznej trefy, v 65. min za nerozhodného stavu zužitkoval prihrávku Chorváta Bornu Sosu, ale arbiter Patrick Ittrich odpískal ofsajd signalizovaný svojím asistentom. Po preverení situácie systémom VAR jeho presný zásah opäť neplatil.

"Je to hrozné, že opäť musíme hovoriť o takejto ofsajdovej situácii. Toto je už šiesty takýto prípad v troch zápasoch. Z môjho pohľadu som bol dnes na rovnakej úrovni, čiže nešlo o postavenie mimo hry. Napriek tomu sme mohli, teda mali duel vyhrať, najmä keď zoberieme do úvahy príležitosti, aké sme si vypracovali," vyjadril sa pre klubový web 34-ročný Gómez, ktorý so stuttgartskými spoluhráčmi nevyužil v pondelok možnosť posunúť sa na 2. miesto v tabuľke.


Tagy: Mario Gómez VfB Stuttgart

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
bundesliga.com

DISKUSIA