Slovenský reprezentant už nie je bez klubu: Ďaloga si opäť zahrá v KHL

Marek Ďaloga
Marek Ďaloga

BRATISLAVA - Slovenský reprezentačný obranca Marek Ďaloga bude vo svojej kariére pokračovať v lotyšskom klube Dinamo Riga, ktoré je účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Tento ročník začal rodák zo Zvolena v drese Sparty Praha, športový riaditeľ klubu Petr Ton mal veľký záujem o jeho služby, ale ten po sedemnástich zápasoch odmietol nadštandardnú ponuku na predĺženie kontraktu.

Marek Ďaloga je stabilným členom reprezentačného tímu Slovenska. V tejto sezóne nechýbal na Nemeckom ani Švajčiarskom pohári, ale v piatich dueloch nebodoval. Do KHL sa 30-ročný obranca vracia prvýkrát od sezóny 2017/2018, keď hrával za čínsky klub Červená hviezda Kchun-lun. V nadnárodnej súťaži odohral doposiaľ 112 stretnutí s bilanciou sedem gólov a desať asistencii. V predošlom ročníku pôsobil na severe Európy, ale so švédskou Morou sa mu nepodarilo udržať v tamojšej najvyššej súťaži.

Dinamo Riga momentálne ťahá v KHL sériu štyroch prehier a so ziskom 27 bodov figuruje na predposlednom mieste Západnej konferencie. Ďaloga je vítanou posilou do defenzívy, keďže horšiu obranu má v celej súťaži len Dinamo Minsk. Slovenskú stopu v rižskom klube zanechal tréner Július Šupler či útočník Marcel Hossa, ktorý sa v sezóne 2009/2010 stal najlepším strelcom KHL. V 56 dueloch základnej časti zaznamenal až 35 presných zásahov.


Tagy: Marek Ďaloga HC Dinamo Riga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA