Pomsta je sladká: Dubnica nad Váhom oplatila mladíkom prehru zo začiatku mesiaca

Slovensko U18Slovensko U18 Zdroj: hockeyslovakia.sk

DUBNICA NAD VÁHOM - Hráči Dubnice nad Váhom zvíťazili v utorňajšom zápase 15. kola Slovenskej hokejovej ligy nad reprezentačným výberom do 18 rokov pomerom 4:1. Nedopustili tak podobné zaváhanie ako 1. decembra, keď v Piešťanoch prehrali 1:2 a umožnili tak "osemnástke" získať vôbec prvé body v sezóne. Tentokrát mužstvo pod vedením Jozefa Zavadila potvrdilo úlohu favorita a upevnilo si priebežnú štvrtú priečku tabuľky.

Dubnica sa ujala vedenia až na konci prvej tretiny, keď v presilovej hre mieril presne Vlastimil Hefka. Mladíci sa dlho držali v hre, no ich šance na bodový zisk výrazne klesli na začiatku poslednej časti. V rozpätí 83 sekúnd strelili zhodne svoj ôsmy gól v sezóne Oliver Ďuriš s Filipom Hudákom a upravili skóre už na 3:0. Iskierku nádeje pre reprezentačný tím vykresal v 54. min premiérovým gólom v tomto ročníku Jakub Kolenič, ale "gólový film" zápasu uzavrel dve minúty pred koncom Jakub Jakubík.

MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom - Slovensko "18" 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 20. Hefka, 42. O. Ďuriš, 44. F. Hudák, 58. Jakubík - 54. Kolenič, 240 divákov

Viac o téme: Slovensko U18 MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom