VIDEO Kráľ Bratislavy dobojoval najtvrdší zápas MMA so zlomenými rukami: To musíš vedieť dpc!

Samuel Pirát Krištofič verzus Petr Lord Voldemort Kareš
Samuel Pirát Krištofič verzus Petr Lord Voldemort Kareš

BRATISLAVA - Uplynulý víkend sa v Bratislave uskutočnilo vzkriesenie organizácie XFN. V hlavnom dueli večera označovanom tiež aj ako najtvrdší zápas MMA desaťročia sa predstavil český promotér Petr "Lord Voldemort" Kareš a domáca hviezda MMA Samuel "Pirát" Krištofič.

Dlhoočakávaný duel bol vypísaný na päť kôl po tri minúty podľa pravidiel barmského boxu - Lethwei. V najbrutálnejšom postojovom športe sú povolené údery päsťou, lakťom, kopanie, kolená a dokonca aj hlavičky. Navyše tvrdý boj musí skončiť KO jedného z aktérov v opačnom prípade sa po uplynutí časového limitu duel skončí remízou.

A presne tak to v Bratislave aj dopadlo, favorizovaný Krištofič mal v pláne súpera v neskorších kolách knokautovať, lenže jeho zámer prekazilo zranenie. Kráľ Bratislavy, ako si bývalá slovenská hviezda Oktagonu hovorí, totiž dobojoval zápas bez rukavíc so zlomenými rukami a teda mohol byť napokon spokojný aj so svojou neprehrou. 

"Ahojte, dobré ráno. Včera sa mi nepodarilo zvíťaziť čo ma mrzí. Začiatok si myslím že bol fajn, no v 3 kole som si zlomil obe ruky. To proste musíš vedieť dpc aby sa ti niečo také podarilo! V pláne bolo tempo v závere stupňovať. No pravda je, že som sa cítil vďaka zlomeninám veľmi neškodný v 4 a 5 kole. V každom prípade ďakujem každému za podporu, nenesieme si výhru, ale neodchádzame ani ako porazení.. Vlastne po rozhovore s trénermi som sám na seba hrdý, že som to s pahilkami nevzdal a bil sa do konca o víťazstvo. Súperovi chcem poďakovať za zápas a poďakovať, že aj vďaka nemu som si mohol vyskúšať zápas v barmskom boxe. Veľká skúsenosť. V zápase ukázal veľké srdce a bojovnosť. Popravde si myslím, že to bol jeden z mojich najtvrdších súperov, čo sa týka odolnosti voči úderom, moje ruky by porozprávali!" napísal hneď na ďalší deň po brutálnom súboji Krištofič na sociálnej sieti.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ahojte, dobre ráno. Včera sa mi nepodarilo zvíťaziť co ma mrzí. Začiatok si myslím ze bol fajn, no v 3 kole som si zlomil obe ruky. To proste musíš vedieť dpc aby sa ti niečo také podarilo! V plane bolo tempo v záver stupňovať. No pravda je ze som sa cítil vďaka zlomeninam veľmi neškodný v 4 a 5 kole. V každom prípade ďakujem každému za podporu, nenesieme si výhru ale neodchádzame ani ako porazený.. Vlastne po rozhovore s trénermi som sam na seba hrdí, že som to s pahilkami nevzdal a bil sa do konca o víťazstvo. Súperovi chcem poďakovať za zápas a poďakovať ze aj vdaka nemu som si mohol vyskúšať zápas v barmskom boxe. Veľká skúsenosť. V zápase ukázal veľké srdce a bojovnosť. Popravde si myslím ze to bol jeden z mojich najtvrdsich súperov co sa týka odolnosti voči úderom, moje ruky by porozprávali! #fight #fightlife #lethwei #sport #lifestyle #respekt #hardwork #motivation #night

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic),

"Pirát" ešte donedávna zápasil v organizácii Oktagon. Avšak po výhre nad Robertom Pukačom musel prerušiť MMA kariéru kvôli zdravotným problémom s chrbtom. Teraz to vyzerá tak, že zlomené ruky opäť oddialia jeho návrat do klietky. 


Tagy: MMA XFN Oktagon Samuel Pirát Krištofič Petr Lord Voldemort Kareš

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook - XFN; Video: O2 TV Sport, Oktagon MMA

DISKUSIA