Skvelý Hudáček v KHL vychytal ďalšie čisté konto, Liška nezabránil obratu Petrohradu

Július Hudáček oslavuje tretí shutout v sezóneJúlius Hudáček oslavuje tretí shutout v sezóne Zdroj: profimedia.sk

MOSKVA - Slovenský brankár Július Hudáček sa čistým kontom podieľal na utorňajšom triumfe hokejistov Spartaka Moskva v KHL nad Viťazom Podoľsk 6:0. V bránke domácich zlikvidoval všetkých dvadsať striel súpera.

Červená hviezda Kchun-lun zvíťazila nad Admiralom Vladivostok 4:0. V drese domácich pre zranenie nenastúpil slovenský útočník Dávid Bondra, za hostí sa v prvom útoku predstavil Martin Bakoš.

Dinamo Moskva s obrancom Michalom Čajkovským podľahlo na vlastnom ľade Jokeritu Helsinki 1:2 po predĺžení. Krídelník Adam Liška bol pri prehre Severstaľu Čerepovec na ľade SKA Petrohrad 3:4 po predĺžení. Hostia premárnili trojgólový náskok po dvoch tretinách.

Dinamo Riga - CSKA Moskva 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Ashton - 8., 35. a 60. Mamin, 30. Šalunov

Dinamo Minsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 54. A. Kosticyn, 57. Kitarov - 13. Kudrjavcev, 30. Kajumov, 64. Markov

Dinamo Moskva - Jokerit Helsinki 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 53. Igumnov - 60. Savinainen, 62. Loov

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 4:3 pp (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Góly: 42. Burdasov, 53. Tkačev, 58. Bengtsson, 63. Karpov - 6. Kudakov, 19. Kodola, 31. Chabarov

Spartak Moskva - Viťaz Podoľsk 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 20. a 25. Fjodorov, 1. Juňkov, 4. Višnevskij, 24. Hanzl, 51. Daugavinš

Avtomobilist Jekaterinburg - Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Golyšev, 10. Mozer, 34. Macek

Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 30. Larsen, 52. Kartajev - 21. a 35. Milovzorov, 17. Sajustov

Metallurg Magnitogorsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:3 pp a sn (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Nestrašil, 37. Paršin, 37. Matuškin, rozh. sam. nájazd O'Dell - 5. Šaripzjanov, 13. Chairullin, 31. White

Červená hviezda Kchun-lun - Admiral Vladivostok 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 9. Foo, 14. Palola, 25. Miller, 31. Smith-Pelly

Viac o téme: Július Hudáček HC Spartak Moskva Adam Liška