VIDEO Matej Tóth pomáha deťom, na Rusov má takýto názor: Plošné trestanie nie je vhodné

Matej Tóth
Matej Tóth

BRATISLAVA - Olympijský víťaz v chôdzi z Ria 2016, Matej Tóth, sa okrem svojej kariéry venuje aj tomu najkrajšiemu odkazu, ktorý môže športovec zanechať a ním sú skúsenosti, tie momentálne odovzdáva deťom. Ani teraz tento sympatický a dobrosrdečný športovec nesklamal detské duše a prišiel ich podporiť do Eurovia Arény na Pasienkoch v Bratislave, kde sa konalo v rámci "Celonárodného dňa zdravia s Matejom Tóthom" finále najlepších škôl celonárodnej súťaže Športových dní Nadácie Slovenskej sporiteľne, v ktorej sa zúčastnilo celkovo 119 základných škôl.

Zúčastnených bolo viac ako 1000 detí, ktoré bojovali o prvé miesto v rôznych športových disciplínach, Športová akadémia Mateja Tótha sa tak postarala o pekné momenty v detských spomienkach aj takouto akciou. „Veľmi sa z toho tešíme. Vidíme, že deti sa radi hýbu, baví ich šport, len im treba dať tie podmienky a je to skvelý pocit, keď im to človek vie dať,“ konštatoval Matej Tóth.

Slovenského chodca čaká obhajoba zlatej medaily z Olympijských hier v Riu z roka 2016, kde získal prvé olympijské zlato pre Slovensko v ére samostatnosti a zároveň to bola prvá zlatá olympijská medaila v atletike pre Slovensko v inom športe ako vo vodnom slalome. Tentoraz bude zlato objahovať na Olympiáde v Japonsku v roku 2020. "Tréning je v plnom prúde, teším sa, že som v plnom zdraví, to je najdôležitejšie. V decembri nám začala vážna príprava, je to na dobrej ceste. Keď to porovnám s minulými rokmi, tak je to dobrý kvalitný štandard, na ktorom sa dá stavať,“ prezradil šesťnásobný Slovenský atlét roka.

Blížia sa nám najkrajšie sviatky roka a nás zaujímalo, ako ich bude tráviť Matej Tóth. "Slávim Vianoce tradične ako každá rodina, s jedným rozdielom, že ich oslavujeme celkovo trikrát. V Banskej Bystrici, potom u svokrovcov a potom na Štefana v Nitre. Trikrát vidíme to šťastie v očiach našich detí,“ konštatoval rodinne založený olympionik Matej Tóth.

V poslednom období vo svete atletiky a olympizmu rezonuje negatívna téma dopingu. Rusi nesmú organizovať medzinárodné podujatia ako majstrovstvá sveta, nemôžu tiež štartovať na olympijských hrách či svetových šampionátoch pod ruskou vlajkou. "Tie dôkazy proti nim sú dosť silné, je vidiet, že sa tam robia zlé veci, ale nemyslím si, že plošné trestanie je vhodné. Ubehlo už päť rokov od tej kauzy, už by sa malo vedieť kto je za to zodpovedný, a teda komu zakázať štart a kto môže súťažiť. Aj preto si myslím, že tento trest je veľmi prísny,“ vyjadril svoj názor jeden z najúspešnejších športovcov slovenskej histórie Matej Tóth.

 


Tagy: Matej Tóth Športová akadémia Mateja Tótha

Zdroj:
športky
Foto:
Športky.sk; Video: Športky.sk

DISKUSIA