VIDEO Nestarnúci Buffon už vyrovnal aj rekord Maldiniho: Juventus zdolal Sampdoriu

Gianluigi BuffonGianluigi Buffon Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

JANOV - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 17. kole talianskej Serie A na pôde Sampdorie Janov 2:1. Rekordný štart v drese Juventusu si pripísal brankár Gianluigi Buffon, keď v drese "starej dámy" nastúpil už na svoj 479. zápas, čím o jeden duel preskočil Alessandra Del Piera.

Štyridsaťjedenročný majster sveta z roku 2006 zároveň aj vyrovnal rekord bývalého obrancu milánskeho AC Paola Maldiniho v počte zápasov v Serii A. Zverenci Maurizia Sarriho sa dostali do vedenia už v 19. minúte po exportnej strele Paula Dybalu. Domácim sa podarilo vyrovnať v 35. minúte zásluhou Gianlucu Caprariho, no konečné slovo mal v nadstavenom čase úvodného dejstva Cristiano Ronaldo. "Bianconeri" sa výhrou dostali na čelo Serie A s náskokom troch bodov pred Interom Miláno. Hráči Antonia Conteho však svoj duel 17. kola ešte len budú hrať. V sobotu privítajú na domácej pôde FC Janov.