VIDEO El Clásico bez gólu prvýkrát od roku 2002! Messiho vychytal Ramos, Bale skóroval z ofsajdu

Karim Benzema a Gerard PiqueKarim Benzema a Gerard Pique Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

BARCELONA - Futbalisti Barcelony v odloženom šlágri španielskej ligy doma remizovali 0:0 s Realom Madrid. Katalánski obhajcovia titulu po 17 kolách udržali v tabuľke prvé miesto o skóre pred úhlavným rivalom. Prestížne El Clásico skončilo bez gólov prvýkrát od novembra 2002.

Real bol blízko vedúcemu gólu v 17. minúte. Raphaël Varane hlavou už prekonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena, ktorého ale na bránkovej čiare zastúpil Gerard Piqué. Na druhej strane sa niečo podobné podarilo o pár minút Sergiovi Ramosovi proti strele Lionela Messiho.

Rozruch bol na oboch stranách aj v druhom polčase. V 67. minúte po rýchlej akcii "bieleho baletu" a kombinácii Valverdheo s Garethom Balem strela Walesana presvišťala tesne vedľa pravej žrde. V 73. minúte po akcii Benjamina Mendyho s Valverdem Bale strelou z prvej poslal loptu k ľavej žrdi a rozvlnil sieť. Čiarový rozhodca však zamával ofsajd a celú situáciu následne skúmal VAR. Gól neplatil, lebo centrujúci Mandy bol v momente prihrávky mimo hry.

Gareth Bale Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Krátko na to sa v dobrej pozícii ocitol Luis Suárez, no netrafil medzi tri žrde. Obrana Realu na čele s kapitánom Sergiom Ramosom pracovala spoľahlivo, v závere zápasu Barcelonu do ničoho vážnejšieho nepustila a tak sa v katalánskej metropole zrodila bezgólová remíza.

Barcelona v ôsmom zápase aktuálnej ligovej sezóny doma prvýkrát stratila body, ale s "Bielym baletom" neprehrala v siedmom súťažnom dueli za sebou.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid El Clásico
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky