VIDEO Pánik strelil tretí gól v sezóne: Výnimočný rekord Pittsburghu, olejári nechápu!

Richard Pánik oslavuje so spoluhráčmi gólRichard Pánik oslavuje so spoluhráčmi gól Zdroj: SITA/AP Photo/Nick Wass

NEWARK - Slovenský hokejista Richard Pánik strelil svoj tretí gól v tejto sezóne NHL. V noci na sobotu pomohol k triumfu Washingtonu Capitals na ľade New Jersey Devils 6:3. Dvadsaťosemročný krídelník sa presadil v 56. minúte, keď dosiahol šiesty zásah Caps. Pánik odohral celkovo 12:11 minúty a v tomto ročníku má na konte štyri kanadské body (3+1). Washington je s 55 bodmi na čele celej súťaže.

Hlavný podeľ na víťazstve Washingtonu mal Nicklas Bäckström, ktorý si pripísal po dva góly a asistencie. Švédsky útočník pokoril vo svojom 932. zápase v NHL métu 900 bodov (239+661) v základnej časti. "Cítim sa dobre, odkedy som sa vrátil po zranení. Musíte makať, potom prídu aj takéto zápasy," povedal podľa webu NHL Bäckström, ktorý od návratu na ľad 9. decembra nazbieral 9 bodov v piatich stretnutiach. Číslo 900 rezonovalo aj v súvislosti s Alexandrom Ovečkinom, keď Bäckström s ruským kanonierom odohrali v jednom drese 900. duel v profilige.

Podľa NHL Stats figurujú na 21. mieste v štatistike "dvojičiek", medzi aktívnymi hráčmi sú šiesti. Ovečkin míľnik "oslávil" gólom a asistenciou. "Je to skvelé, ani som nečakal, že sa mi to podarí. Je to zábava byť súčasťou tejto skvelej organizácie a hrať s takým fantastickým hráčom ako je Alex. Mám veľké šťastie," uviedol Bäckström. Na čele historického poradia sú Alex Delvecchio a Gordie Howe, ktorí spolu odohrali v rokoch 1951-1971 v Detroite 1353 duelov, spomedzi aktívnych hráčov sa najlepšie poznajú Duncan Keith a Brent Seabrook, tí majú na konte v Chicagu 1069 stretnutí.

Acciari napodobnil Bureho

Ústrednou postavou duelu Floridy s Dallasom bol Noel Acciari. Americký útočník prispel k domácemu triumfu "panterov" 7:4 hetrikom a asistenciou. Pre 28-ročného Acciariho to bol druhý trojgólový zápis za sebou. "Iba strieľam na bránku, dobré veci sa stávajú," skonštatoval hrdina zápasu. Pre ním sa v drese Floridy podarilo streliť hetrik v dvoch zápasoch za sebou iba Pavlovi Buremu vo februári 2001.

Štyri body nazbieral aj Jonathan Huberdeau (1+3), ktorý však vyzdvihol najmä svojho spoluhráča z druhej formácie Acciariho: "Je to šialené, podarila sa mu super vec." V drese hostí odohral Andrej Sekera 17:28 minúty a pripísal si mínusový bod a dve trestné minúty.

Pittsburgh natiahol bodovú šnúru proti Edmontonu na devätnásť zápasov, keď zdolal Oilers 5:2. Ide o najdlhšiu šnúru proti jednému súperovi v histórii NHL.

Florida - Dallas 7:4

New Jersey - Washington 3:6 /R. PÁNIK za hostí 1+0/

New York Rangers - Toronto 3:6

Edmonton - Pittsburgh 2:5

Viac o téme: Washington Capitals Andrej Sekera Richard Pánik New York Rangers Pittsburgh Penguins Dallas Stars Edmonton Oilers New Jersey Devils