Obrovská tragédia: Slovenský šport pri autonehode prišel o mladého šampióna a reprezentanta

Richard JurečkaRichard Jurečka Zdroj: Facebook - Slovenská lyžiarska asociácia - Slovak Ski Association

BRATISLAVA - Uplynulý týždeň ranila Slovensko tragická nehoda na D1. Jej obeťou sa po náraze do kamiónu stal mladý slovenský reprezentant a šampión vo freestyle lyžovaní Richard Jurečka (†27). Tragickú správu priniesla Slovenská lyžiarska asociácia.

"So zármutkom vám oznamujeme, že vo veku 27 rokov, lyžiarsku obec tragicky opustil Richard Jurečka, profesionálny freestylový lyžiar, člen slovenskej reprezentácie, akreditovaný rozhodca freestylového lyžovania, fitness a freeski coach a organizátor freestylových campov v Čechách, na Slovensku a Rakúsku. Hlboká úprimná sústrasť celej rodine a ostatným pozostalým v ich hlbokom zármutku," uviedla Slovenská lyžiarska asociácia na sociálnej sieti. 

Vozidlo iba 27-ročného športovca narazilo do stojaceho nákladného automobilu, ktorý stál na konci kolóny vozidiel. Tá na D1 vznikla vinou požiaru iného kamiónu niekoľko kilometrov pred nimi. Slovenský reprezentant a šampión pred nárazom nestihol dobrzdiť a to sa mu stalo osudným. V aute spolu s Jurečkom sedela aj spolujazdkyňa, ktorú s vážnymi poraneniami odviezol z miesta nehody vrtuľník. 

Jurečka bol slovenským republikovým šampiónom a patril tiež medzi úspešných organizátorov freestylových a lyžiarskych kempov na Slovensku, ale aj v Česku a v Rakúsku. Aktívne sa venoval aj trénovaniu a bol propagátorom freeskingu.

Viac o téme: Richard Jurečka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Slovenská lyžiarska asociácia - Slovak Ski Association
  • Zdroj: športky

Súvisiace články