Volko ukončil súťažný rok triumfom: Šprintérsky šampión vyhral na netradičnej trati

Ján VolkoJán Volko Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA - Halový majster Európy v behu na 60 m z Glasgowa, slovenský Atlét roka 2019 a štvrtý v ankete Športovec roka 2019 Ján Volko ukončil súťažný rok víťazstvom.

Zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka vyhral vo fitnes centre Your Space na Prievozskej ulici v Bratislave ďalší ročník populárnych Vianočných štartov na netradičnej 10-yardovej trati (v prepočte 9,14 m).

Volko vo finále časom 1,78 o štyri stotinky zdolal Erika Riglera a obhájil lanské prvenstvo. Pred rokom bol jeho víťazný výkon 1,795 sekundy (meralo sa vtedy na tisíciny sekundy). Tretí skončil minuloročný finalista Samuel Sloboda, ktorý v dueli o 3. miesto zdolal Jakuba Bendu.