VIDEO Milánske AC na kolenách: Blamáž, pohroma, hanba... Na toto Rossoneri tak skoro nezabudnú!

Atalanta Bergamo rozstrieľala milánske ACAtalanta Bergamo rozstrieľala milánske AC Zdroj: Profimedia

BERGAMO - Futbalisti Atalanty Bergamo deklasovali v úvodnom nedeľňajšom zápase 17. kole talianskej ligy AC Miláno 5:0.. Milánsky veľkoklub prehral v Serii A rozdielom piatich gólov ešte len štvrtýkrát v histórii a prvýkrát po viac ako 21 rokoch.

Osmifinalistu Ligy majstrov dostal do vedenia v desiatej minúte po individuálnej akcii a nekompromisnom zakončení pod brvno Alejandro Gómez. Po hodine hry sa presadil Mario Pašalić a vydarenú desaťminútovku podčiarkol dvoma výstavnými gólmi Josip Iličič. V závere sa trafil aj s desiatimi gólmi najlepší strelec tímu Luis Muriel. Bergamo sa posunulo na piatu priečku, AC Miláno má o desať bodov menej a je desiate.

Brescia Calcio v základnej jedenástke so slovenským krídelníkom Nikolasom Špalekom remizovala na ihrisku Parmy 1:1. Špalek hral do 83. minúty, Juraj Kucka nastúpil za domácich v 74. minúte.