Veľká smola slovenských mladíkov: Skvele rozbehnutý zápas s Čechmi, rozhodla nešťastná koncovka

Striedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokovStriedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Zdroj: TASR/Martin Palkovič

TŘINEC - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli v predposlednom prípravnom zápase pred štartom majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia od 26. decembra do 5. januára v Česku. V nedeľu v Třinci podľahli v medzištátnom stretnutí domácim rovesníkom 2:4 gólmi zo záverečnej minúty riadneho hracieho času.

Česi sa ujali vedenia na konci 16. min, keď využili chybnú rozohrávku slovenského tímu a Jan Myšák prekonal Samuela Vyletelku. Zverenci Róberta Petrovického kontrovali dvoma gólmi na prelome prvej a druhej tretiny. Najskôr v presilovke vyrovnal obranca Dávid Mudrák a krátko po návrate z kabín napol sieť aj Adam Paulíny.

Reakcia domáceho tímu prišla v 29. min, presným zásahom sa prezentoval Adam Raška. Ďalšie góly videli diváci až v absolútnom závere tretej tretiny. Štyridsaťšesť sekúnd pred poslednou sirénou presne vypálil Jakub Lauko a strelou do prázdnej bránky spečatil české víťazstvo Jaromír Pytlík.

Slovenská "dvadsiatka" prehrala aj v druhom prípravnom dueli pred štartom MSJ, minulý týždeň podľahla olympijskému tímu SR 5:9 po predĺžení. Pred začiatkom šampionátu absolvujú slovenskí reprezentanti ešte jeden prípravný medzištátny duel, v pondelok 23. decembra o 15.00 vyzvú na žilinskom zimnom štadióne rovesníkov z Ruska. Po spomenutom stretnutí realizačný tím určí záverečnú nomináciu na turnaj.

Na šampionáte budú Slováci pôsobiť v třineckej A-skupine, kde sa postupne stretnú s hokejistami Kazachstanu (27. 12. o 15.00 h), Fínska (28. 12. o 15.00 h), Švajčiarska (30. 12. o 19.00 h) a Švédska (31. 12. o 15.00 h). Tímy na prvých štyroch miestach tabuľky postúpia do štvrťfinále, piate mužstvo bude hrať o záchranu. V ostravskej B-skupine figurujú Kanaďania, Američania, Česi, Rusi a Nemci.

Prípravný medzištátny zápas - Třinec:

Česko "20" - Slovensko "20" 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. Myšák (Blümel), 29. Raška (Pavel), 60. Raška (Jeník), 60. Pytlík  – 20. Mudrák (Tkáč), 21. Paulíny (Džugan). Rozhodovali: Jeřábek, Šír – Tošenovjan, Měkýš (všetci ČR), vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1232 divákov.

Zostavy:
Česko: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar, Lytvynov – Pytlík, Jeník, Pekař – Lauko, Šír, Plášek – Raška, Čajka, Teplý – Šik, Pavel, Blümel – Myšák

Slovensko: Vyletelka – Vitaloš, Golian, Mudrák, Kňažko, Bučko, Dlugoš, Stacha, Česánek – Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Mrázik, Paulíny, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina

Hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/
Samuel Vyletelka, brankár SR, vyhlásený za najlepšieho slovenského hráča: "Začali sme veľmi dobre, chlapci korčuľovali, dreli, prvá tretina bola fajn. V druhej mali Česi viac tlaku, no tretia bola opäť vyrovnaná. Bohužiaľ, urobili sme chybu v poslednej minúte a prehrali sme. Puk bol za bránkou, no nechali sme voľný stred tretiny, kam prišla prihrávka. Dobre stojaci hráč vystrelil a trafil presne."

Dávid Mudrák, obranca a autor prvého gólu SR: "Odohrali sme dobrý zápas, hrali sme tímovo, obetavo. Škoda, že sme prehrali. Nemôžeme si dovoliť dostať taký gól v závere zápasu, to sa nesmie stávať. Sme však super partia, ktorá sa neustále povzbudzuje. Po prehratom zápase nie je nálada ideálna, ale nabudíme sa a na majstrovstvách sveta to bude z našej strany iné."

Róbert Petrovický, tréner SR: "Zápas bol otvorený, oba tímy si vypracovali príležitosti na gól. Dva góly sme inkasovali po našich individuálnych chybách. Musíme si uvedomiť, že na medzinárodnej úrovni je všetko rýchlejšie a je potrebné hrať celých šesťdesiat minút. Niektoré situácie musíme riešiť lepšie. Napríklad v útočnej tretine podržať puk, tlačiť sa do bránky. V závere nám zasa chýbal lepší návrat do obranného pásma, po ktorom sme inkasovali rozhodujúci gól."

Viac o téme: Slovensko 20 - Česko 20