VIDEO Žiak Lampard pokoril profesora Mourinha, mizerný výkon a ďalší skrat červených diablov

Frank LampardFrank Lampard Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

WATFORD - Futbalisti FC Watford zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 18. kola anglickej Premier League nad Manchestrom United 2:0. Domáci rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v priebehu štyroch minút.

Watford rozhodol o prvom domácom víťazstve v sezóne krátko po zmene strán. V 50. minúte otvoril skóre Ismaila Sarr, ktorého nepodarená strela prekĺzla brankárovi Davidovi De Geovi medzi prstami do siete. O tri minúty neskôr poistil prvú výhru svojho tímu po piatich zápasoch z pokutového kopu kapitán Troy Deeney.

Etienne Capoue a Fred Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Po takmer troch mesiacoch sa vrátil do zostavy United Paul Pogba, ktorý v 64. minúte nahradil Jesseho Lingarda. Ani francúzsky majster sveta ale neodvrátil prvú ligovú prehru "Červených diablov" po šiestich zápasoch. Watford vyhral prvýkrát od príchodu nového kouča Nigela Pearsona, napriek tomu zostáva posledný o skóre za Norwichom.

Londýnske derby pre The Blues

Futbalisti Chelsea vyhrali v 18. kole anglickej ligy v londýnskom derby na ihrisku Tottenhamu 2:0. Dvoma gólmi zariadil tri body Brazílčan Willian, domáci hrali záverečnú polhodinu v oslabení po vylúčení Son Hung-mina. Šláger dnešného programu bol pikantný pre oboch trénerov. Kouč Chelsea Frank Lampard totiž získal s "Blues" medzi rokmi 2004 až 2006 ešte ako hráč dva ligové tituly pod vedením súčasného trénera Tottenhamu Josého Mourinha.

Frank Lampard Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Willian sa prvýkrát presadil v 12. minúte po signále z rohového kopu, po ktorom si naviedol loptu na strelu a poslal ju presne k vzdialenejšej žrdi. V nadstavenom čase prvého polčasu trafil brankár "Kohútov" Paulo Gazzaniga pri pokuse o odkop Marcosa Alonsa a Willian z penalty zvýšil.

Videorozhodca bol v permanencii aj po hodine hry, kedy s jeho pomocou hlavný arbiter Anthony Taylor vylúčil Son Hung-mina, ktorý ľahko nakopol po odohraní lopty stopéra Antonia Rüdigera. Kórejský útočník dostal tretiu červenú kartu v tomto kalendárnom roku.

Jan Vertonghen a Mason Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Nervózny zvyšok stretnutia, počas ktorého sa niekoľkokrát prerušovalo aj kvôli správaniu divákov v hľadisku, už ďalší gól nepriniesol. "Blues" v lige bodovo zabrali po dvoch porážkach. Tottenham pod Mourinhovým vedením prehral doma prvýkrát.