VIDEO Priaznivci Atlética si poobhrýzali všetky nechty, Realu sa na kopačky lepila strelecká smola

Radosť hráčov Atlética MadridRadosť hráčov Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

SEVILLA - Futbalisti Atlética Madrid vyhrali v 18. kole španielskej ligy na ihrisku Betisu Sevilla 2:0 a posunuli sa na štvrté miesto. O bod za madridským celkom je San Sebastian, ktorý zvíťazil aj vďaka trom gólom z úvodnej polhodiny v Pamplone 4:3.

Za ziskom troch bodov nasmeroval Altético v 58. minúte po niekoľkých sekundách pobytu na hracej ploche Ángel Correa. Argentínsky krídelník strelil od začiatku sezóny 2015/16 už trinásty gól v úlohe striedajúceho hráča, čo je najlepšia bilancia v celej La Lige. V 84. minúte pridal nakoniec víťazný gól najlepší strelec tímu Álvaro Morata, ktorý zužitkoval vo vápne Correovu prihrávku z pravej strany.

Zverenci trénera Diega Simeoneho neudržali tretíkrát v rade čisté konto, v nadstavenom čase prekonal brankára Jána Oblaka Marc Bartra. Atlético má napriek tomu s 11 inkasovanými gólmi najlepšiu defenzívu v lige.

Celta opäť neuspela

V súboji posledných celkov súťaže porazil Leganés 2:0 Espaňol a odpútal sa od barcelonského klubu na rozdiel troch bodov. Víťazný gól dal už v 11. minúte Martin Braithwaite. Celta Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrala na pôde Levante 1:3 a stále je na zostupovom 18. mieste.

Futbalisti Leganes zdolali Espanyol Galéria fotiek (9) Zdroj: Profimedia

Gólová prestrelka v Pamplone

San Sebastian začal v Pamplone skvele a v 28. minúte zvýšil kmeňový hráč Realu Madrid Martin Ödegaard z priameho kopu už na rozdiel troch gólov. Domáci sa zásluhou Aridaneho a Chimyho Avilu vrátili do stretnutia, ich snahu o vyrovnanie ale skomplikovala v 71. minúte červená karta pre Facunda Roncaglia, ktorý sa rukou zahnal po protihráčovi. O pár minút neskôr pridal štvrtý presný zásah San Sebastianu striedajúci Alexander Isak, Chimy Ávila v závere deviatu trefou v sezóne už len znížil.

Biely balet doplatil aj na smolu

Futbalisti Realu Madrid len remizovali v 18. kole španielskej ligy na domácom štadióne s Athleticom Bilbao 0:0 a do nového roka vstúpia s dvojbodovou stratou na vedúcu Barcelonu. Real svojho súpera výrazne prestrieľal, po stredajšej bezgólovej remíze v El Clásico proti Barcelone ale vyšiel druhýkrát za sebou gólovo naprázdno. Celkovo remizoval v lige tretíkrát za sebou.

Unai Simon vs. Toni Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Paul White

"Biely balet" si vypracoval dostatok gólových príležitostí, mal tentoraz ale aj smolu. Toni Kroos nastrelil v prvom polčase brvno a rovnako si viedol po zmene strán aj obranca Nacho. V závere trafil striedajúci Luka Jovič hlavičkou pravú tyč brány gólmana Unaia Simona.

Real Betis - Atletico Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 90+3. Bartra - 58. Correa, 84. Morata

Osasuna Pamplona - Real Sociedad San Sebastian 3:4 (1:3)
Góly: 49. a 84. Avila, 45+1. Aridane – 15. Oyarzabal, 18. Portugues, 28. Ödegaard, 79. Isak, ČK: 72. Roncaglia (Osasuna)

Leganes - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
Góly: 11. Braitwaite, 54. En Nesyri

Levante UD - Celta Vigo 3:1 (0:1)
Góly: 60. a 70. Roger, 90+2. Mayoral - 12. Aspas