VIDEO Sklamaná Fialková po ťažkej francúzskej skúške: Nevládala som ani dvíhať nohy!

Paulína Fialková Paulína Fialková Zdroj: Profimedia

LE GRAND BORNARD - Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová suverénnym spôsobom zvíťazila v pretekoch s hromadným štartom v rámci 3. kola Svetového pohára vo francúzskom Le Grand Bornard. V cieli mala priepastný náskok 1:20,5 min pred Dorotheou Wiererovou z Talianska. Tretia skončila Švédka Linn Perssonová. Slovenka Paulína Fialková obsadila 14. miesto s odstupom 2:23,8 minúty.

Jediná slovenská zástupkyňa v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom Fialková začala veľmi dobre. Po úvodnej streľbe bola štvrtá a po druhej položke napriek jednému zaváhaniu dokonca tretia. Tri chyby na dvoch streľbách v stoji ju však pripravili o pozíciu v elitnej desiatke a napokon finišovala na 14. priečke s mankom 2:23,8 min na víťazku.

"Na trati panovali ťažké podmienky, už som nevládala ani dvíhať nohy. Nevyšla mi najmä tretia streľba, na ktorej mala som problém s nábojom. Po dvoch trestných okruhoch som sa trápila. Doterajší priebeh Svetového pohára nebol podľa mojich predstáv, ale verím, že na ďalších pretekoch to môže vyjsť lepšie. Budem naďalej trénovať, aby som dosahovala lepšie výsledky," povedal staršia zo sestier Fialkových pre RTVS.

Viac o téme: Paulína Fialková Dorothea Wiererová Tiril Eckhoffová Le Grand Bornard Linn Perssonová