Neuveriteľný príbeh mladého cyklistu: Do sedemnástich hral futbal, teraz sa stal Športovcom roka

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel

BRUSEL - Najmladší pretekár profesionálnej cyklistickej série UCI World Tour 19-ročný Belgičan Remco Evenepoel sa stal športovcom roka svojej krajiny. Rozhodli o tom v hlasovaní belgickí športoví novinári.

"Stal sa tak najmladším víťazom ankety od jej vzniku v roku 1967, " pripomína belgický list Le Soir. "V priebehu roka zároveň získal titul medzi "juniormi" i v rámci hlavnej ankety," pripomína denník prvenstvá mladého profesionálneho cyklistu.

Evenepoel opísal pocity na webe svojho tímu Deceuninck–Quick-Step. “Je to niečo neuveriteľné, nemám ani slov,aby som to opísal. Ale je to bláznivý a neskutočný pocit," povedal tretí najmladší víťaz cyklistickej klasiky. Evenepoel vyhral v auguste 2019 jednodňové preteky v San Sebastiane. O pár dní neskôr triumfoval i v časovke na európskom šmapionáte v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare.

Evenepoel sa cyklistike začal výhradne venovať len v 17 rokoch. Dovtedy hrával futbal, pričom pôsobil aj v RSC Andrelecht či PSV Einndhoven, zahral si aj za mládežnícke výberuy Belgicka a strelil jeden reprezentačný gól. Spolu s Evenepoelom sa belgickým športovcom roka stala v hlasovaní belgických športových novinárov športová gymnastka Nina Derwaelová, dvojnásobná svetová šampiónka a prvá Belgičanka, ktorá má titul gymnastickej majsterky sveta.


Tagy: Remco Evenepoel Deceuninck–Quick-Step

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA