Horúce vianočné telefonáty na Tehelnom poli: Ponúk ako maku, belasí stanovili Šporarovu cenu!

Andraž Šporar
Andraž Šporar

BRATISLAVA - Na odchode slovinského kanoniera Andraža Šporara zo Slovana Brastislava sa už tvrdo pracuje. O budúcnosti najžiadanejšieho hráča "belasých" sa bude rokovať už deň pred Vianocami vo Viedni, kam sa vybral na stretnutie so zástupcami Celticu Glasgow generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

"Záujemcov o Andraža je viacero. Najagresívnejšie sa zatiaľ prejavuje Celtic Glasgow. Práve dnes máme stretnutie so zástupcami tohto klubu. Uvidíme, ako to dopadne, zatiaľ nie je nič jasné. Aktuálne stále nemáme takú ponuku, ktorú by sme prijali. Záujem je aj z Ruska, Talianska. Cez víkend sa ozvali aj zástupcovia zo Španielska. Určite ho nepredáme lacno a nepustíme ho za dva alebo tri milióny," povedal Ivan Kmotrík mladší v diskusnej relácii pre Šport24.

"Jeho kvalita nezodpovedá len slovenskej lige, ale európskej úrovni. Videli sme to v Európskej lige. Prestupové obdobie sa začne 1. januára a záujemcov o Andraža určite bude ešte viac. Teraz je ešte skoro, nechceme predbiehať. Určite nebudeme akceptovať, ak niekto dôjde s ponukou 2,5 alebo 3 milióny. To by bolo dehonestujúce, jeho trhová cena je omnoho vyššia," doplnil Ivan Kmotrík ml. na webe sport24.pluska.sk.

Dvadsaťpäťročný rodák z Ľubľany Šporar patrí v aktuálnej sezóne 2019/2020 k najefektívnejším útočníkom na svete - v 26 súťažných zápasoch nastrieľal 20 gólov. Na konto si pripísal aj päť asistencií. Vo Fortuna lige skóruje v priemere každých 68 minút. Výborne si tiež počínal v skupinovej fáze Európskej ligy, kde sa v šiestich vystúpeniach presadil päťkrát a stal sa druhým najlepším strelcom skupinovej fázy EL. V kalendárnom roku 2019 dosiahol dokopy 36 gólov.


Tagy: Celtic Glasgow ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Andraž Šporar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA