Peniaze hýbu nielen svetom, ale i športom: Finančný prieskum hovorí úplne jasnou rečou!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

SYDNEY - Futbalové kluby FC Barcelona, Real Madrid a Juventus Turín sú najlepšie platiacimi organizáciami v športovom svete v aktuálnom kalendárnom roku. Vyplýva to z prieskumu Global Sports Salaries Survey, ktorý uskutočnil internetový portál Sporting Intelligence.

V desiatej edícii prieskumu sa Barcelona nachádza na 1. mieste rebríčka s priemerným základným platom hráča A-mužstva vo výške 12,8 milióna dolárov. Tomuto priemeru výrazne pomáha gáža Argentínčana Lionela Messiho, ktorému vďaka kontraktu ročne pribudne na konto základný plat 65 miliónov dolárov. Na 2. pozícii sa nachádza ďalší španielsky klub Real Madrid, kde si hráči ročne prídu priemerne na 11,6 milióna, tretí v poradí je taliansky Juventus Turín (10,54 milióna).

Spomedzi futbalových značiek sa v najlepšej dvadsiatke nachádzajú ešte dva. V oboch prípadoch sú to kluby štedro dotované petrodolármi z Blízkeho východu - francúzsky Paríž St. Germain na 12. mieste a anglický Manchester City na 13. priečke. Až 15 zástupcov v Top 20 má zámorská basketbalová NBA - v nej najlepšie platia hráčov v tíme Portland Trail Blazers (10,4 milióna dolárov), ktorý sa v prieskume umiestnil na 4. pozícii.

NBA kraľuje aj tretej desiatke poradia, kde deviatim klubom z basketbalovej profiligy robí spoločnosť iba futbalový Bayern Mníchov na 22. poste.


Tagy: NBA Lionel Messi Bayern Mníchov FC Barcelona Real Madrid Manchester City Juventus Turín PSG Portland Trail Blazers

Zdroj:
SITA
Foto:
Getty Images

DISKUSIA