Mbappe by sa rád predstavil pod olympijskými kruhmi: Vyvolávať vášne však nebude

Francúzsky mladík Kylian Mbappe
Francúzsky mladík Kylian Mbappe

PARÍŽ - Francúzsky futbalista Kylian Mbappe vyjadril túžbu reprezentovať svoju krajinu na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Dvadsaťjedenročný útočník Paríža Saint-Germain však zároveň rázne odmietol vyvolávanie vášni a konfliktov v prípade, že mu vedenie klubu účasť nepovolí.

"Samozrejme, rád by som sa zúčastnil na budúcoročných olympijských hrách. Ak mi však môj zamestnávateľ nedovolí vycestovať, nemienim vyvolávať žiadne konflikty," uviedol majster sveta z roku 2018. O svojom úmysle už vopred informoval aj trénera seniorského národného tímu Didiera Deschampsa, ktorý s rozhodnutím mladého kanoniera nebude mať žiaden problém, ak to neovplyvní jeho výkony na budúcoročnom európskom šampionáte.

"Trénera som ubezpečil, že na EURO sa veľmi teším. V podstate mi len povedal, že účasť na olympiáde si mám vydiskutovať s poverenými ľuďmi," reagoval Mbappe. Francúzsky výber v Toku povedie tréner francúzskej dvadsaťjednotky Sylvain Rippoll. Ten môže na turnaj povolať len trojicu hráčov staršiu ako 23 rokov. Informáciu priniesla agentúra AFP.


Tagy: Paríž Saint-Germain OH Kylian Mbappe

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Thibault Camus

DISKUSIA