Brazílska legenda s finančnými problémami: Dnes sa skončila jedna éra, no stále zostáva jeden cieľ

CafuCafu Zdroj: SITA/AP/Alexander Zemlianichenko

SAO PAULO - Niekdajší kapitán brazílskej futbalovej reprezentácie Marcos Evangelista de Morais známy viac pod menom Cafú musel pre finančné problémy ukončiť po 16 rokoch činnosť svojej nadácie. Už skôr v tomto roku informoval 49-ročný niekdajší obranca o tom, že mesačne ho to stálo približne 40-tisíc amerických dolárov, teda cez 36-tisíc eur.

Niekdajšia hviezda talianskych klubov AS Rím či AC Miláno priznala, že k spomenutému kroku sa odhodlala po približne dvoch rokoch ťažkostí. Jeho nadácia podporovala takmer 900 detí v brazílskom meste Sao Paulo z chudobnej časti Jardim Irene.

"Dnes sa skončila jedna éra, no stále tu zostáva jeden rovnaký cieľ - udržiavať pri živote sny. Snívať ešte viac, mať vieru a odvahu," uvádza sa v stanovisku nadácie. Cafú sa rozhodol ukončiť túto aktivitu aj kvôli veľkej osobnej strate, ktorú utrpel v septembri, keď na zástavu srdca zomrel jeho 29-ročný syn Danilo.

Cafú s brazílskou reprezentáciou získal dva tituly majstra sveta v rokoch 1994 a 2002. S AS Rím aj AC Miláno raz vyhral taliansku Serie A, s Milánčanmi v sezóne 2006/2007 ovládol aj Ligu majstrov. Počas pôsobenia v španielskej Zaragoze bol v ročníku 1994/1995 súčasťou víťazného tímu v Pohári víťazov pohárov.

Viac o téme: Brazília Cafú Marcos Evangelista de Morais
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alexander Zemlianichenko
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články