VIDEO Zákerák Wilson rozzúril českú hviezdu NHL: Pastrňáka o premiérovú bitku pripravil rozhodca!

David Pastrňák pri mele s Tomom Wilsonom a ďalšími hráčmiDavid Pastrňák pri mele s Tomom Wilsonom a ďalšími hráčmi Zdroj: profimedia.sk

BOSTON - Český útočník David Krejčí prispel gólom a dvoma prihrávkami k výhre Bostonu 7:3 nad Washingtonom. Medvede nastúpili bez Slováka Zdena Cháru, ktorého čakal menší operačný zákrok na vyčistenie dávnejšie operovanej čeľuste. Víťazstvo podporila troma asistenciami aj ďalšia česká hviezda - najlepší strelec súťaže David Pastrňák.

Boston položil základ úspechu v úvodnej tretine, ktorú vyhral 4:0. Pod prvý gól sa podpísal Krejčí, ktorého strelu dorazil na dvakrát Jake DeBrusk. Podobným spôsobom zaznamenal prvý bod Pastrňák, ktorý vypálil a Brad Marchand zvýšil z dorážky na 2:0. Obaja českí útočníci potom pripravili štvrtý gól a Pastrňákovu prihrávku usmernil do bránky Patrice Bergeron. Tomu Pastrňák prihral aj na posledný gól zápasu.

David Pastrňák upokojovaný rozhodcom Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Winslow Townson

Boston prehral s Washingtonom 16 z predchádzajúcich 17 zápasov, ale tentokrát úvodnú tretinu ovládol. "Chceli sme ísť do vianočnej prestávky dobre naladení. Naším plánom bolo strieľať, tlačiť sa do bránky a mať okolo nej hráčov. To nám v prvej tretine vychádzalo," povedal Pastrňák. "V poslednom čase sme proti Washingtonu zažívali ťažké časy, preto som rád, že sme ich porazili," dodal.

V tretej tretine mal Pastrňák roztržku s Tomom Wilsonom, ktorý českého útočníka pichol hokejkou niekam do slabín. Útočník Washingtonu potom v 54. minúte dohral pri striedačkách českého útočníka, ktorý sa po ňom zahnal päsťou a začala mela. Obidvoch kohútov sa snažil oddeliť rozhodca, Pastrňák stratil rovnováhu a spadol na ľad. Havířovského rodáka, na ktorého sa stále štveral známy zákerák Wilson, potom bránil vlastným telom asistent rozhodcu.

Obaja hlavní aktéri dostali dve minúty za hrubosť, Wilson navyše vyfasoval aj osobný trest. "Zápas trochu pripomínal play off. Niekedy sa také stretnutia odohrajú aj v decembri," povedal Pastrňák. "Sú to tvrďáci, ale nenecháme sa nikým mlátiť," podotkla česká hviezda NHL.

Viac o téme: Washington Capitals Boston Bruins David Krejčí Tom Wilson David Pastrňák
  • Zdroj: ČTK, športky