Najlepšia jeseň za posledných štyridsať rokov: Mönchengladbach mieri ešte vyššie

László Bénes oslavuje so spoluhráčmi gól László Bénes oslavuje so spoluhráčmi gól Zdroj: Profimeda

MÖNCHENGLADBACH - Futbalisti Borussie Mönchengladbach majú za sebou najlepšiu polovicu sezóny za viac ako štyridsať rokov. V najvyššej nemeckej súťaži figurujú na 2. mieste v ligovej tabuľke, za vedúcim Lipskom zaostávajú o dva body.

Mužstvo, ktorého súčasťou je aj slovenský reprezentant László Bénes, však nezaspalo na vavrínoch. Naopak, na jar chce pokračovať rovnakým smerom a potešiť fanúšikov veľkým úspechom. "Druhé miesto v polovici ročníka je veľká vec, zvlášť v takejto vyrovnanej súťaži. Motivuje nás to a chceme dosiahnuť niečo výnimočné, možno opäť európsku súťaž," citovala športového riaditeľa klubu Maxa Eberla agentúra DPA.

Za výkonmi tímu stojí tréner Marco Rose, ktorý v lete nahradil Dietera Heckinga. Výmena sprvu vzbudila prekvapenie, keďže Hecking si nepočínal zle, Borussiu doviedol na 5. priečku znamenajúcu účasť v Európskej lige. "Cítil som, že potrebujeme zmenu. Nebolo to o nespokojnosti, skôr o pohľade do budúcna," vysvetlil Eberl.

Na úspechu tímu má podiel aj Bénes. Od začiatku sezóny si vybojoval dôveru trénera a pravidelne nastupuje v základnej zostave. Spokojnosť s jeho výkonmi dokumentuje aj nová zmluva, ktorú s klubom podpísal v novembri. "Patrí k veľkým talentom a sme radi, že sme sa dohodli na budúcej spolupráci. Postupne sa vypracoval na člena základnej zostavy, odohral 15 zo 17 súťažných zápasov," povedal vtedy Eberl o Bénesovi na oficiálnom klubovom webe.

Viac o téme: Borussia Mönchengladbach László Bénes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimeda
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články