Rebríček TOP zarábajúcich športovcov dekády: Mayweather za sebou nechal aj Messiho s Ronaldom

Floyd Mayweather
Floyd Mayweather

BRATISLAVA - Americký boxer Floyd Mayweather je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcim športovcom dekády. Rodák z Grand Rapids si mal v rokoch 2010-2019 prilepšiť o 915 miliónov amerických dolárov. Aktuálne 42-ročného pästiara na pomyselných stupňoch víťazov doplnili dvaja futbalisti - Portugalčan Cristiano Ronaldo (800 mil. USD) a Argentínčan Lionel Messi (750 mil. USD). Informácie priniesol web spomenutého periodika.

"Mayweather získal viac ako 500 miliónov dolárov vďaka dvom zápasom, ktoré absolvoval v rokoch 2015 a 2017 proti Mannymu Pacquiaovi a Conorovi McGregorovi," vysvetľuje Forbes, v ktorého rebríčku sa spočítavajú príjmy športovcov z rôznych zdrojov. Ronaldovi pomohli k druhej pozícii aj zisky zo sociálnych sietí Facebook a Instagram. Tretí Messi naopak profituje zo svojej súčasnej mzdy v FC Barcelona, keďže v roku 2019 je najlepšie plateným športovcom v kolektívnych odvetviach.

Na štvrtom mieste so zárobkom 680 miliónov USD figuruje americký basketbalista LeBron James, ktorý si aktuálne oblieka dres Los Angeles Lakers v zámorskej NBA. Piata priečka patrí tenistovi Rogerovi Federerovi (640 mil. USD). Švajčiar si zabezpečil miestenku medzi "smotánkou" vďaka vlaňajšej lukratívnej zmluve so spoločnosťou Uniqlo, ktorá mu v priebehu desaťročia prinesie 300 mil. USD.

Na šiestom a siedmom mieste sa umiestnili dvaja americkí golfisti - Tiger Woods (615 mil. USD) a Phil Mickelson (480 mil. USD). Filipínsky boxer Manny Pacquiao je ôsmy so zárobkom 435 miliónov amerických dolárov, čo je iba o desať miliónov viac ako pribudlo na konto americkému basketbalistovi Kevinovi Durantovi. Najlepšiu desiatku dopĺňa šesťnásobný majster sveta v motoristickom seriáli F1 Brit Lewis Hamilton so sumou 400 mil. USD.


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Floyd Mayweather

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Julio Cortez

DISKUSIA