Kmotrík o výmene trénera, prestupoch a zmenách v kádri: Toto Slovan nikdy nespraví!

Ivan Kmotrík ml.
Ivan Kmotrík ml.

BRATISLAVA - ŠK Slovan Bratislava prežil mimoriadne turbulentnú futbalovú jeseň, ale môže ju napokon hodnotiť ako veľmi úspešnú. Zahral si v skupinovej fáze Európskej ligy, Fortuna ligu vedie s 10-bodovým náskokom, pokračuje aj v Slovnaft Cupe, kde v štvrťfinále narazí na AS Trenčín. A navyše je o hráčov belasých enormný záujem.

Ivan Kmotrík ml. na webovej stránke klubu skslovan.com zhodnotil rok 2019 a venoval sa aj viacerým aktuálnym témam. "Tento rok môžeme považovať za veľmi úspešný, priniesol veľa krásnych momentov, ktoré sa určite nielen mne, ale aj našim fanúšikom stále premietajú pred očami. Aj pre mňa osobne to bol najťažší, no zároveň najkrajší rok počas pôsobenia v klube," priznal.

Výmena trénera bola prospešná

Hneď na začiatku sezóny sa musel Slovan otriasť po šokujúcom konci v predkole Ligy majstrov, keď v tíme skončil tréner Martin Ševela. "Ani v tej chvíli som neprestával veriť sile mužstva. Žiaľ, a vôbec ma to neteší, v tej chvíli zrejme prišlo na moje slová, ktoré som viackrát a v dobrej viere adresoval bývalému trénerovi. Často som bol za tieto slová kritizovaný alebo nie úplne pochopený, no zo svojej pozície musím poukazovať na nedostatky. Po vypadnutí z Ligy majstrov sme museli urobiť zmenu, ktorá sa ukázala ako prospešná," otvorene povedal Kmotrík ml.

Horúcou témou v tíme belasých je zimné prestupové obdobie. O kľúčových hráčov je totiž enormný záujem a skloňujú sa najmä tri mená - Šporar, Greif a Moha. "Očakávame jedno z najhorúcejších prestupových období za posledné roky. Záujem zahraničných klubov o našich kľúčových hráčov je enormný a po novom roku bude ešte výraznejší. Ak príde ponuka, pri ktorej budeme stotožnení s prestupovou sumou, tak sme pripravení reagovať."

Káder sa rozpredávať nebude

Fanúšikovia sa však podľa neho vôbec nemusia báť poľavenia z ambícií, práve naopak. "Slovan nemá dôvod rozpredávať káder, nikdy nepredáme naraz 5-6 dôležitých hráčov. Naopak, naším cieľom je v horizonte leta poskladať ešte silnejšie mužstvo, než je to aktuálne. My sa nesmieme báť, že sa nám to zosype, ak by odišiel Šporar, Moha alebo Greif. Náš skauting pracuje na tom, aby sme v prípade, že príde naozaj výhodná ponuka, mali pripravené alternatívy," dodal.

Zmeny v kádri sa možno dotknú aj hráčov, ktorí budú nahradení vyššou kvalitou. "Pokiaľ niektorého hráča predáme, tak získané zdroje určite využijeme aj na to, aby sme tím ešte skvalitnili a priniesli nový vietor. Máme niekoľkých hráčov, ktorí už možno dosiahli svoje maximum. Týchto hráčov chceme obmeniť, aby sme v kádri mali čo najviac futbalistov, ktorí budú hladní po úspechu. Najbližších týždňov sa vôbec nebojím, naopak, teším sa na výzvu vytvoriť do budúceho leta ešte silnejšie mužstvo. Mám rád prestupové obdobia, pretože môžem priamo ovplyvniť, aby sa Slovan stále posúval na vyššiu úroveň," vyhlásil Kmotrík ml.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA