VIDEO Čo sa to len deje s LeBronom a Lakers? Vedú konferenciu, ale je tu výstraha

LeBron James LeBron James Zdroj: SITA/AP Photo/Ringo H.W. Chiu

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Clippers zvíťazili v mestskom derby zámorskej NBA nad LA Lakers 111:106. Kawhi Leonard zaznamenal 35 bodov, z toho 11 vo štvrtej štvrtine, a pridal 12 doskokov. Lakers stále figurujú na čele Západnej konferencie, ale prehrali už štvrtý duel v sérii.

Montrezl Harrell pridal 18 a Paul George 17 bodov. Clippers vyhrali aj druhý duel nad mestským rivalom v prebiehajúcej sezóne, i keď v polovici stretnutia prehrávali o dvanásť bodov a v tretej štvrtine o 15.

V drese domácich nazbieral Kyle Kuzma 25 bodov, o jeden menej dosiahol Anthony Davis a LeBron James pridal 23 bodov, desať asistencií a deväť doskokov. "Išli viac za víťazstvom. My sme spravili v závere zápasu veľa chýb na oboch stranách palubovky, veľa sme faulovali a dali sme im šancu. Prehrali sme si to sami," povedal Davis.

Joel Embiid zaznamenal 31 bodov a jedenásť doskokov a jeho Philadelphia zdolala lídra celej súťaže Milwaukee Bucks 121:109. 76ers vychádzala streľba spoza trojkového oblúka, Tobias Harris premenil päť, Josh Richardson a Furkan Korkmaz štyri a Embiid tri trojky. Philadelphia tak natiahla víťaznú sériu na tri stretnutia.

Denver prehral s New Orleans 100:112 a víťaznú sériu ukončil na čísle sedem. Boston triumfoval na palubovke Toronta 118:102 a Golden State si poradilo doma s Houstonom 116:104.

Toronto - Boston 102:118

Philadelphia - Milwaukee 121:109

Golden State - Houston 116:104

LA Lakers - LA Clippers 106:111

Denver - New Orleans 100:112

Viac o téme: LeBron James Los Angeles Lakers Los Angeles Clippers