VIDEO Chelsea na Stamford Bridge prepísala históriu, Arsenal sa opäť nedočkal, obrat Spurs

Hráči Spurs po strelení góluHráči Spurs po strelení gólu Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali vo štvrtkovom domácom stretnutí 19. kola najvyššej anglickej súťaže Brighton & Hove Albion 2:1. V druhom polčase otočili skóre Harry Kane a Dele Alli.

Premiéra nového trénera Arsenalu Mikela Artetu na tradičný Boxing Day skončila remízou na ihrisku AFC Bournemouth 1:1. V súboji nováčikov o záchranu medzi Aston Villou a Norwichom sa z víťazstva 1:0 tešili domáci.

Nový tréner Evertonu Carlo Ancelotti začal víťazne, jeho zverenci doma zdolali FC Burnley 1:0. Rozhodol o tom gól Dominica Calverta-Lewina v 80. minúte a Everton sa dostal na 13. miesto, štyri body nad zónu zostupu.

Chelsea neokúsila na druhý sviatok vianočný trpkú chuť prehry v posledných štrnástich dueloch. Tentoraz však na Stamford Bridge úradoval Southampton, ktorý zdolal "The Blues" 2:0.

Tottenham Hotspur - Brighton & Hove Albion 2:1 (0:1)
Góly: 53. Kane, 72. Alli - 37. Webster

AFC Bournemouth – Arsenal Londýn 1:1 (1:0)
Góly: 35. Gosling – 63. Aubameyang

Aston Villa - Norwich City 1:0 (0:0)
Gól: 64. Hourihane

Chelsea Londýn - FC Southampton 0:2 (0:1)
Góly: 31. Obafemi, 73. Redmont

Crystal Palace – West Ham United 2:1 (0:0)