VIDEO Dúbravka prežil hororový Boxing Day: Po vedúcom góle Newcastle prišiel uragán hviezd United

Anthony Martial prekonáva Martina DúbravkuAnthony Martial prekonáva Martina Dúbravku Zdroj: TASR/AP

MANCHESTER - Vo štvrtkovom stretnutí 19. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy nadelil Manchester United na tradičný Boxing Day Newcastlu so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom gólovú nádielku 4:1.

Na Old Trafford ako prvé udreli "straky" a Matthew Longstaff strelou po zemi otvoril gólový účet duelu.

Matthew Longstaff Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP - Martin Rickett

Nápor Manchestru však priniesol ovocie ešte do polčasovej prestávky v podobe troch presných zásahov. V 24. minúte bol Dúbravka prikrátky na strelu Anthonyho Martiala, v 36. minúte pomohol teč obrancu a brvno Masonovi Greenwoodovi a v 41. minúte poslal loptu hlavou za Dúbravkov chrbát Marcus Rashford. Po zmene strán stanovil konečný výsledok autor prvého gólu Martial.