VIDEO Nenormálne kúsky, nabehne vám husia koža: Prepánajána, sú toto vôbec ľudia?

Rivalita medzi Rafaelom Nadalom a Novakom Djokovičom je na parádičky naozaj bohatá
Rivalita medzi Rafaelom Nadalom a Novakom Djokovičom je na parádičky naozaj bohatá

BRATISLAVA - Koniec roka už tradične patrí záverečnému bilancovaniu toho najdôležitejšieho, čo sa udialo vo svete športu. O pár dní však nebude minulosťou len rok 2019, ale aj celá celučičká dekáda. Rôzne športové odvetvia preto nezaháľajú a pre svojich priaznivcov pripravujú sumáre najzaujímavejších momentov uplynulého desaťročia.

A veru, máme na čo spomínať. Boli sme svedkami skutočnej hitparády nezabudnuteľných momentov, ktoré sa zapísali do kroník bieleho športu. Aj táto dekáda, podobne ako druhá polovice tej predošlej, patrila predovšetkým dominantnej veľkej trojke. Roger Federer dosiahol magickú hranicu dvadsiatich grandslamových titulov, antukový kráľ Rafael Nadal vyhral osemkrát French Open a celkovo ich má na svojom konte už dvanásť. Naozaj neskutočné.

Zahanbiť sa nenechal ani srbský velikán Novak Djokovič. Belehradčan sa už nemohol prizerať na nezastaviteľný valec menom Fedal o po premiérovom úspechu z Australian Open 2008 sa postupnými krokmi prepracoval na pozíciu svetovej jednotky, pričom od roku 2014 je to práve on, kto diriguje tenisový orchester. S pätnástimi trofejami z Grand Slamov je jednoznačne najúspešnejším mužom druhého desaťročia nového milénia.

Reklama na tenis

Zabudnime ale na chvíľu na dlhodobé výkony najlepších hráčov a plnými dúškami si vychutnajme výber tých najzaujímavejších momentov jednotlivých sezón. Obľúbený tenisový kanál Tennis TV totiž na sociálnej sieti YouTube zverejnil celú radu videí sumarizujúcich to najpodstatnejšie zo sveta, ktorému dominuje malé chlpaté čudo.

My sme pre vás vybrali zoznam nadpozemských úderov, ktoré obleteli svet azda stokrát. Chýbať nemôžu ani najväčší zabávači okruhu ATP. Gael Monfils či Grigor Dimitrov dostali do vienka obrovský talent a neboli by to oni, aby počas zápasu nevymysleli niečo lišiacky prefíkané. Nech sa páči, spríjemnite si svoj deň najkúzelnejšími údermi práve končiacej dekády.

VIDEO Najlepšie údery na okruhu ATP v rokoch 2010 - 2019

Kúzla s raketou

Okrem šialených úderov, ktoré dvíhajú fanúšikov zo sedadiel, si známy tenisový kanál pripravil aj výber najkrajších výmen od roku 2010 až do súčasnej sezóny. Nechytateľné servisy, úžasné riterny, milimetrové loby, voleje v nemysliteľných pozíciách, no hlavne maratónske fiftíny, to všetko a ešte oveľa viac patrí do hajlajtov aktuálnej dekády. To všetko robí tenis tenisom.

V desiatke najlepších výmen nájdete aj overené tváre. Len si predstavte, aká by to bola top ten, ak by v nej absentovali gigantické atletické schopnosti Rafaela Nadala, technicky dokonalé finesy Novaka Djokoviča s Rogerom Federerom, prípadne zlatá ruka bulharskej šikulky Grigora Dimitrova? Naozaj nepredstaviteľné. Tak teda neváhajte, nachystajte si tanier plný vianočných dobrôt, pohodlne sa usaďte a ponorte sa do zázračnej ríše kúzelníkov s tenisovou raketou. 

VIDEO Rebríček najlepších výmen tejto dekády


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Andy Murray Novak Djokovič Fernando Verdasco Gael Monfils Andy Roddick Benoit Paire ATP Fabio Fognini Grigor Dimitrov Daniil Medvedev

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
YouTube/Tennis TV; Video: YouTube/Tennis TV

DISKUSIA