Otvorená vianočná spoveď českej hviezdy: Boj so samým sebou... Babičky sú rady, nechám to na ne!

Tomáš Hertl
Tomáš Hertl

SAN JOSE - Čas Vianoc je pre Tomáša Hertla, jedného z najlepších českých hokejistov súčasnosti, veľmi neľahkým obdobím. 26-ročný ťahúň San Jose Sharks sa nijako netají tým, že má rád dobré jedlo, navyše sa iba ťažko bráni pokušeniu v podobe sladkostí. A sviatky predstavujú v tomto ohľade mnoho nástrah. Urastený center sa tak musí kontrolovať, priznal však, že horšie je to potom leta.

Tradičného kapra si musí pražský rodák v zámorí odpustiť, i keď trochu nedobrovoľne. "Tu v USA sa zle zháňa. Dávame si rezeň a zemiakový šalát. Ale ja sa snažím jesť zdravo, pretože ako hovorím, som žieravina. Mám hádam iba dve veci, ktoré mi nechutia. Inak jem všetko," prezradil Hertl v rozhovore pre českú verziu webu nhl.com. 

Cíti zodpovednosť, Sharks sa navyše v doterajšom priebehu ročníka príliš nedarí. Behom sezóny si český hráč dokáže odoprieť i obľúbenú sviečkovú. "Jem zdravšie veci. Skôr to nechávam na babičkách, keď sa potom vrátim do Česka. A babičky sú rady, že mi tú "sviecu" môžu v lete urobiť. Ono to tu v Amerike ani nejde kvôli múke, nechcel by som sa nechať okradnúť o tú klasickú českú sviečkovú," vysvetlil Hertl. 

Váhu si nesleduje nijako násilne, skôr prirodzenou cestou. "Kontrolujem sa i nekontrolujem. Milujem jedlo a milujem sladké. Ale behom sezóny sa najem, ako potrebujem. Doprajem si, keď viem, že to spálim pri zápase a potrebujem niečo dostať do tela. Samozrejme, že robíme veľa zeleniny, ale nejakú tú sladkosť si taktiež dám. Horšie je to potom v lete. Človek nemá taký výdaj energie, takže si musí dávať trochu pozor," pripustil Hertl. 

Na sladké má v tíme spriaznenú dušu. Podobne totiž hreší i ďalšia ofenzívna hviezda Sharks Logan Couture. Zhodou okolností práve táto dvojica labužníkov vedie bodovanie mužstva v sezóne. Couture má na konte 33 bodov (12+21), Hertl, ktorý odohral o štyri zápasy menej, nazbieral rovných 30 bodov (14+16). Kanadský center na Hertla prezradil, že skutočne zje veľa koláčikov. 

"Couts si robí žarty. Pravda je ale taká, že to máme obaja radi. Vždy, keď ideme na tripoch na jedlo, tak sa dušujeme: Dnes si nedáme dezert! A nakoniec to dopadne tak, že si ho dáme obaja. Pošťuchujeme sa a dávame si stávky, kto z nás bude za 20 rokov tlstejší," priznal Hertl s úsmevom. 

"Hecujeme sa spolu, možno preto to na mňa prezradil. Ale nebudem hovoriť, že nemám rád sladké. Keď môžem, tak milujem zmrzlinu a čokoládu. So sladkým sa musím držať pozadu," dodala česká hviezda. 

Žraločia so 48-kou na chrbte sa nebráni ani pivu, hoci tie v USA sa nedajú porovnať s českou kvalitou.Našiel však spôsob. "Občas si dám jedno po zápase. Alebo keď sa s chalanmi zídeme a hráme Playstation. Sme tam napríklad štyria a hráme nejakú hru, tak si pri tom jedno alebo dve dáte, aby ste do seba dostali vitamín. Niekedy si kupujem Plzeň vo fľaši. Neviem, či je to tu v Kalifornii originál, ale ochutnal ju i tatko, ktorý je väčší odborník na pivo ako ja, a povedal, že to nie je zlé. Ja tie americké pivá nemôžem, nepasujú mi," prezradil Hertl. 

I keď celkovo má so sledovaním českých a amerických filmov podľa svojho odhadu 50 na 50, behom behom týchto dňov má jasnú voľbu. "Hlavne na Vianoce mám rád klasiku: Tri oriešky pre Popolušku alebo predovšetkým S čerty nejsou žerty - túto rozprávku som videl snáď tisíckrát. To ma bude baviť stále a vždy sa pri nej zasmejem," povedal Hertl. 


Tagy: San Jose Sharks Tomáš Hertl Logan Couture

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA