VIDEO Prvý rozhovor Guľu v Plzni: Máme sa na čo tešiť, ambiciózny kouč skladá slovenskú légiu

Adrián Guľa
Adrián Guľa

PLZEŇ - Nový kouč futbalistov Plzne Adrián Guľa berie angažmán vo Viktorii ako obrovskú výzvu. So západočeským tímom chce hrať ofenzívny futbal s vyváženou obrannou zložkou. Nástupca Pavla Vrbu sa teší i na českú ligu, ktorá patrila k jeho trénerským métam.

"Dá sa povedať, že už sa nemôžeme dočkať toho, keď vybehneme na ihrisko a budeme s chlapcami v tréningovom procese. Teším sa na túto obrovskú výzvu, teším sa na každodenný kontakt s hráčmi. Pracoval som v reprezentácii, tak je to trochu iné. Teším sa na návrat do klubového futbalu, obzvlášť do takého klubu, ako je Viktoria Plzeň," povedal Guľa v rozhovore pre klubovú televíziu. 

S plzeňským mužstvom chce vyhrávať a predvádzať atraktívny futbal. "Môj trénerský rukopis je jasný. Chcem, aby moji hráči boli aktívni ako v práci s loptou, tak i po jej strate. Takže aktívny, ofenzívny futbal, samozrejme i s vyváženou zložkou defenzívy. Snažím sa so svojím realizačným tímom pracovať tak, aby sa hráči mohli každý deň zlepšovať. To je taká moja najbližšia vízia a motivácia. Chcem, aby fanúšikovia, ktorí tu zažívali úžasné veci, mali možnosť opäť zažívať podobnú eufóriu," uviedol 44-ročný kouč. 

Čaká ho premiérový zahraničný angažmán v roli trénera. Pred SR do 21 rokov viedol AS Trenčín a MŠK Žilina, s ktorou v sezóne 2016/17 získal majstrovský titul. V minulosti si vyskúšal Guľa ako hráč českú ligu za Opavu a Jablonec. 

"Je to pre mňa jedna z ďalších mét. Zažil som českú ligu ako hráč, i keď nie ako významný hráč. Preto som ju stále sledoval. Mám tu priateľov, známych, kamarátov. Česká liga má pre mňa veľmi kvalitný kredit, v mojich očiach má stúpajúcu úroveň. Jednak z pohľadu kvality a zázemia štadiónov, ale i z pohľadu samotnej hry," upozornil Guľa.

"České mužstvá sa dokážu prebojovať do európskych pohárov, národné mužstvo hrá pravidelne na ME. To všetko sú pre mňa obrovsky inšpiratívne veci, aby som mohol byť ich súčasťou. Bola to moja vízia, aby som na sebe pracoval a mohol raz trénovať klub, akým je Viktoria Plzeň," pridal niekdajší záložník. 

Do Viktorie si priviedol asistenta Mariána Zimena, videoanalytika a skauta Ladislava Kubalíka a kondičného špecialistu Martina Kojnoka. V realizačnom tíme zostal asistent Marek Bakoš, ďalší Slovák Matúš Kozáčik sa stal po ukončení kariéry trénerom brankárov po Martinovi Ticháčkovi. Ten spoločne s Vrbom a asistentom Zdeňkom Bečkom odišli z Plzne do bulharského Ludogorca Razgrad. 

"My i klub sme mali záujem, aby bol Marek súčasťou realizačného tímu. Ja som za to veľmi rád. Jednak sme spolu niečo prežili ako hráči, ale viem, že ide o veľmi populárneho a charakterne silného človeka, a to je pre mňa podstatné," konštatoval Guľa. 

"S Matúšom sme počítali ako s brankárom, ale jeho rozhodnutie ísť s nami do spoločného projektu ma veľmi potešilo. Matúš je taktiež obrovský profesionál, niečo vo Viktorke zažil, má tu úžasné renomé a veľmi silný vzťah s hráčmi. Preto sa teším i na túto spoluprácu," dodal tréner. 


Tagy: Marek Bakoš Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik Adrián Guľa

Zdroj:
ČTK
Foto:
YouTube/FC Viktoria Plzeň; Video: YouTube/FC Viktoria Plzeň

DISKUSIA