Nemci celý zápas hrýzli veľkého favorita: Na body proti Američanom to ale nestačilo

Američan Shane Pinto sa teší so spoluhráčmi po strelení góluAmeričan Shane Pinto sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

OSTRAVA - V ostravskej B-skupine sa Američanom podarilo odčiniť štvrtkovú prehru s Kanaďanmi 4:6 a nemecký tím zdolali 6:3. Duel bol dve tretiny vyrovnaný a tím USA sa v 39. min ujal vedenia 4:3 gólom Curtisa Halla. V tretej tretine pridali poistku Bobby Brink a Oliver Wahlstrom.

Nemecko - USA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Góly: 3. Peterka (Stützle, Bokk), 23. Peterka (Seider, Bokk), 29. Bokk (Schütz, Reichel) - 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson, Wahlstrom), 51. Wahlstrom (Pinto)