VIDEO Geniálna asistencia Richarda Pánika: Diváci na nohách, fantázia v priamom prenose!

Parádna asistencia Richarda PánikaParádna asistencia Richarda Pánika Zdroj: YouTube/NHL

WASHINGTON - Prihrávkou na gól sa prezentoval Richard Pánik, ktorý tak pomohol Washingtonu k domácemu víťazstvu nad Columbusom 2:1 po predĺžení. Slovenský krídelník zadovkou pomedzi vlastné nohy asistoval v 47. minúte Carlovi Hagelinovi na vyrovnávajúci zásah.

Pánik má v prebiehajúcom ročníku na konte päť bodov (3+2). Hagelin si v 28. zápase sezóny konečne otvoril strelecký účet. Švéd pochválil najmä svojho slovenského spoluhráča. "Bola to skvelá prihrávka. Myslím si, že celý čas bol na mojej strane. Snažil sa mi prihrávať a vytvoril mi niekoľko výborných šancí. Ja som ich spálil, ale konečne to dnes padlo dnu," povedal Hagelin na adresu Pánika.

O víťazstve Capitals rozhodol T.J. Oshie, Washington ako jediný tím neprehral v riadnom čase dvakrát za sebou. Jediný gól Columbusu strelil švédsky útočník Jakob Lilja, pre ktorého to bol prvý presný zásah v NHL. Tréner Blue Jackets John Tortorella viedol 1295. zápas v NHL, v historických tabuľkách predbehol Jacquesa Martina a dostal sa na 13. miesto.

Viac o téme: Washington Capitals Richard Pánik Carl Hagelin Columbus Blues Jackets