VIDEO Dúbravkovci hľadajú stratenú formu, Manchester United vyhral na pôde Burnley

Dominic Calvert-Lewin strieľa gól do brány Martina DúbravkuDominic Calvert-Lewin strieľa gól do brány Martina Dúbravku Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys

NEWCASTLE - Newcastle United odštartoval druhú polovicu sezóny najvyššej anglickej futbalovej ligy prehrou, keď na domácom štadióne St. James Park podľahol Evertonu 1:2.

Už v 10. minúte odcentroval do pokutového územia islandský stredopoliar Gylfi Sigurdsson a zmätok využil Mason Holgate. Ten síce prekonal slovenského brankára Martina Dúbravku, no loptu pred bránkovou čiarou zastavil jeden z obrancov domácich. Už o tri minúty zahrávali hostia priamy kop po faule na Michaela Keana.

Sigurdssonovu strelu síce zastavil múr, no na druhý pokus poslal loptu do pokutového územia a Dominic Calvert-Lewin nezaváhal. V prvom dejstve mali "straky" množstvo šancí, no ani jednu z nich nevyužili. Vyrovnanie prišlo v 56. minúte zásluhou švajčiarskeho obrancu Fabiana Schära. Neprešlo ani desať minút a po presnom centri poslal loptu za chrbát slovenského gólmana opäť autor prvého gólu Calvert-Lewin.

Leighton Baines a Miguel Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys

FC Brighton & Hove Albion zvíťazil v sobotňajšom domácom stretnutí nad AFC Bournemouth 2:0. Southampton sa rozišiel s Crystal Palace remízou 1:1, predposledný Watford zdolal 18. Aston Villu 3:0.

Zverencov portugalského trénera Joseho Mourinha zaskočil posledný Norwich, ktorý v stretnutí s Tottenhamom dvakrát viedol a meranie síl sa napokon skončilo remízou 2:2. Druhý Leicester zvíťazil na London Stadium nad West Hamom 2:1. Manchester United vyhral vo večernom zápase na pôde Burnley 2:0 a poskočil na piatu priečku.

FC Brighton & Hove Albion - AFC Bournemouth 2:0 (1:0)
Góly: 3. Jahanbakhsh, 79. Mooy

FC Newcastle United - FC Everton 1:2 (0:1)
Góly: 56. Schär – 13. a 64. Calvert-Lewin