VIDEO Beznádej, mizéria, zúfalstvo: Javorovému listu zanôtil kanárik, ruskí chlapci pozametali ľad!

Beznádej a sklamanie Kanady po výprasku 0:6Beznádej a sklamanie Kanady po výprasku 0:6 Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz

OSTRAVA - Hokejisti Ruska deklasovali na MS do 20 rokov v Ostrave svojich kanadských rovesníkov rozdielom dvoch tried 6:0 a spravili si chuť po štvrtkovej úvodnej a mierne nečakanej prehre s českou reprezentáciou. Posunuli sa tak do čela skupiny B, kde má všetkých päť celkov po troch bodoch. V skupine A, kde má všetkých päť celkov tri body.

Rusi začali kanonádu proti Kanade po 104 sekundách hry, keď Alexander Khovanov strelou cez obrancu z pravého kruhu prekonal brankára Nicolasa Dawsa. Treba však podotknúť, že pri zrode šlamastiky bol prospekt Detroitu Jared McIsaac, ktorý sa snažil o rozohrávku cez stred obranného pásma.

V polovici úvodnej tretiny zvýšil Pavel Dorofeyev blafákom do backhendu a v 14. minúte upravil Nikita Rischev backhandovou dorážkou na 3:0. V čase 22:18 sa natlačil pred bránku Nikita Alexandrov, zaistil štvorgólový rozdiel a kanadský lapač Daws opustil tri žrde. Na jeho miesto sa postavil Joel Hofer, ktorý kapituloval ešte dvakrát. Najskôr po teči Egora Sokolova a strele Grigoriho Denisenka. Záverečná tretina gól nepriniesla.

Kanadský večer absolútnej hrôzy nespočíval len v prehre pripomínajúcej tenisový zápas, ale i inej rane. Javorové listy prišli o najlepšieho hráča a pravdepodobne jednotku nadchádzajúceho draftu Alexisa Lafreniéra. 18-ročný center sa zrazil s brankárom Ruska Amirom Miftakhovom. Zábery vyzerali najskôr hrozivo, ale podľa aktuálnych správ od novinára TSN Franka Seravalliho by sa Lafreniére mohol prinavrátiť na ľad ešte počas aktuálneho šampionátu.

B-skupina (Ostrava):
Rusko - Kanada 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Chovanov, 11. Dorofejev (Alexandrov, Žuravľov), 14. Rtiščev (Pylenkov, Kruglov), 23. Alexandrov (Voronkov), 34. Sokolov (Zamula, Denisenko), 37. Denisenko (Chovanov)

Viac o téme: Rusko Kanada
  • Zdroj: ČTK, športky