VIDEO Vlhová sa teší zo svojho výkonu: Trochu som aj verila, že Miki zdolám

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v slalome žien na Svetovom poháriNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v slalome žien na Svetovom pohári Zdroj: TASR - Martin Baumann

LIENZ - Petra Vlhová skončila druhá v treťom slalome aktuálnej sezóny Svetového pohára v rakúskom Lienzi, ktorým najlepšie alpské lyžiarky na svete uzavreli kalendárny rok 2019. Najúspešnejšia slovenská športovkyňa tohto roka našla premožiteľku iba v Američanke Mikaele Shiffrinovej, za ktorou v súčte oboch kôl zaostala o 61 stotín sekundy.

Na prvých dvoch miestach sa tak zopakovalo poradie z predchádzajúceho slalomu SP žien v americkom Killingtone. Tretia skončila v Lienzi prekvapujúco Švajčiarka Michelle Gisinová už s veľkým odstupom 1,72 s. Smolu mala jej krajanka Wendy Holdenerová, ktorá pôvodne figurovala na treťom mieste, ale dodatočne jej pripísali "špicara" a musela byť diskvalifikovaná.

"Prežívala som to veľmi emotívne, bolo to aj vidno na kamere. Tešila som sa, že som prišla s veľkým náskokom do cieľa 2. kola a trochu som aj verila, že Miki zdolám. Je to medzi nami veľký súboj, ale dnes bola lepšia ako ja v oboch jazdách. Teším sa však zo svojho výkonu. Predviedla som dve solídne jazdy. Mentálne mi pomohlo, že môj tréner postavil trochu ťažšie pasáže ako ich trénujeme. Snažila som sa to využiť čo najviac, stačilo to na druhé miesto. V najbližších dňoch budeme trénovať v talianskom Vipitene a 2. januára pokračujeme na ďalší slalom do chorvátskeho Záhrebu," uviedla Petra Vlhová v prvej reakcii pre RTVS.

Tradičná Vlhovej rivalka Shiffrinová si pripísala 64. triumf v pretekoch Svetového pohára a štyridsiaty tretí slalomový. Vyrovnala tým absolútny ženský rekord v počte triumfov v jednej disciplíne SP, ktorý doteraz patril iba jej krajanke Lindsey Vonnovej, víťazke 43 pretekov v zjazde. Obhajkyňa veľkého glóbusu Shiffrinová je naďalej neohrozenou líderkou Svetového pohára, na konte má už 746 bodov. Petra Vlhová je tretia so 413 bodmi. V hodnotení slalomu vedie Shiffrinová s plným počtom 300 bodov pred Vlhovou so 160 bodmi.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová