Osemnástka potešila celé hokejové Slovensko: Fantastický výkon a skalp top tímu Európy!

ZUCHWILL - Slovenskí hokejisti do 18 rokov zvíťazili vo svojom treťom vystúpení na Turnaji 5 krajín vo švajčiarskom Zuchwile nad favorizovaným Fínskom 4:3.

Zverenci trénera Ivana Feneša už na turnaji prehrali so Švajčiarmi 2:6 a zdolali Čechov 4:3 po nájazdoch. V pondelok sa v záverečnom zápase stretnú s Nemcami.

výsledok:
Slovensko 18 - Fínsko 18 4:3 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly SR: 17. Nemec, 38. Šimko, 46. Myklukha, 51. Zubák

Ivan Feneš, tréner SR 18: "Mali sme slabší úvod, keďže Fíni v prvej tretine potrestali obe naše vylúčenia. Top tímy na tejto úrovni dokážu trestať každé zaváhanie, a najmä v presilovkách majú rozdielových hráčov, dokážu podržať puk a vo vhodnej chvíli vystreliť. My sme však po treťom inkasovanom góle prevzali iniciatívu a diktovali tempo hry, čo sa prejavilo tým, že sme dokázali eliminovať fauly, naopak súper bol pod tlakom občas nútený faulovať. V záverečnej tretine sme dvomi gólmi otočili zápas a som veľmi rád, že sme zvíťazili za tri body. Na tejto úrovni je každé víťazstvo proti takému silnému súperovi veľmi cenné. Svedčí to o veľkej sile tohto kolektívu, ktorý dokáže aj za nepriaznivého stavu podávať výborné výkony, a odmenou sú pre nás tieto cenné víťazstvá."

Viac o téme: Slovensko Fínsko