VIDEO Gigant na kolenách: Kopec hlúpych chýb, toto tu nebolo desať rokov!

Radosť hráčov Miami Dolphins
Radosť hráčov Miami Dolphins

BRATISLAVA - New England Patriots je jednoznačne najúspešnejším tímom zámorskej NFL ostatnej dekády. Tím okolo Toma Bradyho si počas nej päťkrát zahral o Super Bowl a v troch prípadoch bol úspešný. Sezónu 2019/2020 začal obhajca trofeje Vinca Lombardiho sériou ôsmich výhier po sebe, ale záverečná šokujúca prehra s Miami Dolphins 24:27 rozhodla o tom, že Patriots budú musieť prvýkrát za ostatných desať rokov hrať už prvé kolo play-off.

Mužstvo pod taktovkou legendárneho Billa Belichicka v predošlých desiatich sezónach zakaždým skončilo v Americkej konferencii na pozíciach, ktoré mu zaručili priamy postup do konferenčného semifinále. V tomto ročníku si išlo za druhým miestom, ale spomenutá prehra ho odsunula až na tretiu priečku za hráčov Kansasu City. V tzv. wild card kole sa Patroits predtým naposledy predstavili v sezóne 2009/2010 a Baltimoru vtedy podľahli 13:44.

"Nehrali sme tak, ako sme schopní a napokon nás to stálo postup. Spravili sme príliš veľa hlúpych chýb. Bola veľká šanca, aby sme budúci týždeň nehrali, ale nevyužili sme ju," povedal 42-ročný quarterback Tom Brady, ktorého cituje web BBC. Patriots v súboji proti Miami ešte v záverečnej minúte viedli štvorbodovým rozdielom, ale 24 sekúnd pred koncom dosiahol touchdown hosťujúci Mike Gesicki.

Patriots si v úvodnom kole play-off zahrajú proti Tennessee Titans a v prípade úspešného výsledku ich v konferenčnom semifinále čaká Kansas City. Okrem neho majú v prvom kole vyraďovacej časti voľný žreb aj hráči Green Bay Packers, San Francisca 49ers a tiež Baltimoru Ravens, ktorí sa stali víťazmi základnej časti. Mužstvo okolo horúceho kandidáta na cenu MVP Lamara Jacksona dosiahlo v 16 zápasoch až štrnásť triumfov.


Tagy: Tom Brady New England Patriots Miami Dolphins

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa; Video: Youtube/NFL

DISKUSIA