Prvá nominácia nového repre kouča: V kádri 23 futbalistov, preveria nás zaujímavé mužstvá

Jaroslav Kentoš
Jaroslav Kentoš

BRATISLAVA - V nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na januárové sústredenie v Turecku figurujú bez výnimky iba hráči zo slovenských klubov. V 23-člennom menoslove je 21 futbalistov z fortunaligových klubov a dvaja z druhej ligy - stredopoliar Jozef Špyrka z Podbrezovej a Ladislav Almási z Petržalky.

Tím SR "21" má nového trénera, keď doterajší kormidelníka Adrián Guľa prijal ponuku viesť Plzeň v českej lige a na jeho miesto nastúpil Jaroslav Kentoš. Pre Kentoša to bude premiérová akcie pri mužstve.

Slováci sa stretnú už v nedeľu 5. januára 2020 v Senci, odkiaľ sa presunú do Turecka. Tam okrem tréningov odohrajú aj dve prípravné stretnutia. Meno prvého súpera 8. alebo 9. januára ešte nie je známe, v nedeľu 12. januára o 15.00 h SEČ si v Beleku zmerajú sily s rovesníkmi z Dánska.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na januárové sústredenie v Turecku:
Brankári: Benjamín Száraz (FK DAC 1904 Dunajská Streda), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Samuel Petráš (MŠK Žilina)

Obrancovia: Branislav Sluka, Kristián Vallo, Adam Kopas (všetci MŠK Žilina), Alex Holub, Alexander Mojžíš (obaja MFK Ružomberok), Martin Šulek (AS Trenčín), Ivan Mesík (FC Spartak Trnava), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)

Stredopoliari: Jakub Švec, Martin Kovaľ (obaja FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Jozef Špyrka (FK Železiarne Podbrezová), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Gamboš (FC Spartak Trnava), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Ján Bernát, Dávid Ďuriš (obaja MŠK Žilina), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Denis Baumgartner (FK Senica)

Útočníci: Ladislav Almási (FC Petržalka), Marek Fábry (FC Nitra)


Tagy: Slovensko 21 Jaroslav Kentoš

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA