VIDEO Svetový rekordman z Ostravy? Nemecký mladík sa postaral o nezvyčajnú kuriozitu

Justin SchutzJustin Schutz Zdroj: Repro foto Twitter

OSTRAVA - Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali ešte 28. decembra vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine s Nemeckom tesne 3:4.

Hostia viedli po dvoch tretinách 3:1 a v 48. minúte 4:1. Domáci sa v závere dostali k tlaku a znížili na rozdiel gólu, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

V zápase však zaujal jeden mimoriadne kuriózny moment. Nemecký hráč opustil po vypršaní trestu lavicu hanby, lenže o približne sekundu-dve na ňu smeroval znovu.

Dôvod? Ihneď fauloval českého protihráča a Nemci hrali znovu v oslabení. Niečo podobné sa stáva výnimočne, na najvyššej úrovni ide možno aj o svetový rekord v časovom rozmedzí medzi dvoma vylúčeniami po návrate z trestnej lavice.

Viac o téme: Nemecko Česko Justin Schutz
  • Zdroj: TASR, športky