Známy lyžiar si vôbec nebral servítku pred ústa: Sra*kový rok s jedinou výnimkou!

Hannes Reichelt
Hannes Reichelt

INNSBRUCK - Koniec kariéry neprichádza do úvahy. To sú slová rakúskeho zjazdára Hannesa Reichelta, ktorý nedávno na pretekoch v Bormiu utrpel ťažké zranenie kolena a čaká ho dlhá rehabilitácia.

Reichelt má už 39 rokov, ale napriek tomu si verí, že sa ešte vráti do kolotoča Svetového pohára. Skúsený rutinér sa opiera o slová medicínskeho personálu na klinike v Innsbrucku a najmä ošetrujúceho lekára Karla Golsera. Ten zdôraznil, že v jeho prípade je ešte možný návrat k súťažnému lyžovaniu aj na najvyššej úrovni.

Reichelt si úplne roztrhol predný krížny väz v pravom kolene, vonkajší väz a meniskus a tiež časti kosti. Počas operácie mu odstránili 30-40% menisku. "Vzhľadom na okolnosti sa mi darí celkom dobre. Mojím cieľom zostávajú majstrovstvá sveta v Cortine d´Ampezzo v roku 2021. Určite sa ešte chcem vrátiť," uviedol Reichelt na mediálnom stretnutí v Innsbrucku, cituje ho portál laola1.at.

Rýchlostný špecialista Reichelt je majster sveta v super G z roku 2015. Vo Svetovom pohári ovládol 13 podujatí, po šesť v zjazde a super G a jedno v obrovskom slalome. O roku 2019 však hovorí ako o "sračkovom" s výnimkou narodenia jeho syna.

Narážal najmä na skutočnosť, že ho dlhodobo vyšetrovali v súvislosti s dopingom v rakúskom športe a tzv. "Operation Aderlass". Až pred začiatkom novej sezóny v októbri bol očistený a vyšetrovanie sa v jeho prípade zastavilo.


Tagy: Hannes Reichelt

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

DISKUSIA