VIDEO Začiatok roku ako z najhoršieho sna: Dúbravka nemal šancu zastaviť krvilačné líšky

Martin Dúbravka inkasuje gólMartin Dúbravka inkasuje gól Zdroj: Owen Humphreys/PA via AP

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu United začali rok 2020 prehrou. V stredajšom domácom stretnutí 21. kola najvyššej anglickej súťaže podľahli Leicestru City 0:3. V bránke "strák" odchytal celý zápas slovenský reprezentant Martin Dúbravka.

Hostia rozhodli v prvom polčase v rozmedzí troch minút. Obom zásahom predchádzala chybná rozohrávka domáceho obrancu Floriana Lejeuneho. Najprv v 36. minúte ukoristil jeho nedôraznú prihrávku Ayoze Perez a otvoril skóre, potom sa lopta po jeho nevydarenom odkope dostala k Jamesovi Maddisonovi, ktorý spoza šestnástky nedal Dúbravkovi šancu. V závere duelu stanovil konečný rezultát Hamza Choudhury. Leicester naplno bodoval po troch zápasoch a upevnil si druhé miesto v ligovej tabuľke. Newcastle prehral tretíkrát za sebou.

Tottenham Hotspur prehral na pôde Southamptonu 0:1. Tri body pre domácich zabezpečil v 17. minúte Danny Ings. Futbalisti Tottenhamu Hotspur nezačali rok 2020 úspešne, okrem prehry navyše prišli o dvojicu opôr. Najprv v prvom polčase musel nútene vystriedať Tanguy Ndombele, po zmene strán utrpel zranenie zadného stehenného svalu aj útočník Harry Kane. Rozsah ich problémov zatiaľ nie je známy, informovala agentúra AFP.

Prvá prehra Ancelottiho, skvelý debut Moyesa

Prvú prehru na lavičke Evertonu utrpel tréner Carlo Ancelotti. Jeho zverenci podľahli domácemu Manchestru City 1:2. Oba góly "Citizens" strelil v druhom polčase Gabriel Jesus. Čestný úspech hostí dosiahol Richarlison. Súťažnú premiéru zvládol kormidelník West Hamu David Moyes. "Kladivári" doma deklasovali Bournemouth 4:0, keď už po polčase viedli 3:0. Dvakrát sa strelecky presadil Mark Noble.

Newcastle United - Leicester City 0:3 (0:2)
Góly: 36. Perez, 39. Maddison, 87. Choudhury