Djokovič vyslovil zaujímavý návrh: Tieto prestížne tenisové turnaje by sa mali spojiť dokopy

Novak Djokovič
Novak Djokovič

BRISBANE - Podľa srbského tenistu Novaka Djokoviča by sa mali ATP Cup a Davis Cup spojiť do jednej súťaže. Premiérová edícia prvého menovaného podujatia odštartuje v piatok v Austrálii, šesť týždňov po tom, ako sa v Španielsku uskutočnil záverečný turnaj Davisovho pohára v novom šate.

Takisto v ATP Cupe proti sebe hrajú reprezentácie v skupinovom formáte, súťaž nahradila viacero turnajov, ktoré slúžili ako rozbeh pred grandslamovým Australian Open. Djokovič pôsobí v Rade hráčov ATP.

"Potrebujeme jedno veľké svetové podujatie a nie je podstatné, ako sa bude nazývať. Nestane sa to ani na budúci rok, no ak Medzinárodná tenisová federácia (ITF) za Davis Cup a ATP spoja sily, mohli by sme sa dočkať v roku 2022. Dúfam, že sa to podarí, lebo je ťažké presvedčiť najlepších hráčov, aby sa zúčastnili na oboch turnajoch. Je medzi nimi iba šesť týždňov, takže si nepomáhajú ani z hľadiska marketingu a hodnoty súťaže," povedal Djokovič pre agentúru AFP.

S jeho názorom súhlasia aj Kanaďan Denis Shapovalov či Francúz Nicolas Mahut. Srb nastúpi v sobotu proti Kevinovi Andersonovi z Juhoafrickej republiky a na austrálskych dvorcoch sa predstaví skôr než zvyčajne. V minulosti zavítal až priamo na Australian Open. "Kurty v Melbourne Parku mi vyhovujú a teším sa na návrat. Zrejme nikde sa mi nedarí tak veľmi," dodal sedemnásobný víťaz úvodného grandslamového turnaja sezóny.


Tagy: Davis Cup ATP Cup Novak Djkokovič

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Kamil Zihnioglu

DISKUSIA