Hráči Arsenalu ocenili prínos nového kouča: Proti United sme dosiahli víťazstvo, na ktorom musíme stavať

Sokratis Papastathopoulos a Lucas Torreira sa tešia z gólu do brány Manchestru UnitedSokratis Papastathopoulos a Lucas Torreira sa tešia z gólu do brány Manchestru United Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

BRATISLAVA - Futbalisti londýnskeho Arsenalu vstúpili do nového roka 2020 cenným triumfom nad Manchestrom United 2:0. Donedávna ťahali najhoršiu domácu sériu od roku 1959, na ktorú ziskom troch bodov čiastočne nechali zabudnúť. "Kanonieri" dosiahli pod vedením trénera Mikela Artetu vôbec prvé víťazstvo. V prvom polčase do streleckej listiny zapísali ofenzívne ladený Nicolas Pépé a tiež grécky obranca Sokratis Papastathopoulos.

"Myslím si, že sme ukázali, že sa dokážeme zlepšovať. Bol to jeden z našich najlepších výkonov v sezóne. Analyzovali sme si minulý zápas s Chelsea, v ktorom sme 60 minút hrali veľmi dobre, ale musíme bojovať bojovať 95 minút a dať do toho úplne všetko. Dnes sme dosiahli víťazstvo, na ktorom musíme stavať," povedal pre klubový web grécky stopér, pre ktorého to bol druhý presný zásah v tomto ligovom ročníku.

Arsenal zdolal Manchester United vo štvrtom z ostatných piatich domácich ligových stretnutí a posunul sa na 10. miesto tabuľky. Na zlepšujúcich sa výkonoch "kanonierov" má podiel aj nový tréner Mikel Arteta. "Niektoré veci musel zmeniť. Keď všetko ide správnym smerom, sme šťastní. Hráči sa snažia, vrátila sa dobrá nálada a môžeme byť stále lepší a lepší," dodal Papastathopoulos.

Kým v domácom tíme po zápase vládla spokojnosť, "červení diabli" sa museli zmieriť už so šiestou tohtosezónnou prehrou na scéne Premier League. Obranca Harry Maguire ľutoval najmä situácie z úvodu stretnutia. "Začali sme dobre. V prvých desiatich minútach sme si vytvorili dve veľké šance, ktoré sme mali premeniť. V kľúčovom čase od 15. min do konca prvého polčasu sme však neboli dosť dobrí. Súper bol agresívnejší, hral s väčším nasadením a dokázal nás zatlačiť," uviedol pre klubový web Maguire.

Viac o téme: Manchester United Mikel Arteta Arsenal FC