VIDEO Trpký moment, ktorý zlomil Česku väz: Fatálne zaváhanie brankára vo štvrťfinále MS!

Brankár Lukáš Dostál má za sebou nevydarený zápasBrankár Lukáš Dostál má za sebou nevydarený zápas Zdroj: ceskyhokej.cz - Aleš Krecl, Jiří Zerzoň

OSTRAVA - Poriadne krutý koniec pre českých mladíkov. Na domácich majstrovstvách sveta sa hokejistom Česka neujde ani jedna medaila. Po postupe zo skupiny, ktorý bol očakávaným minimom, neprišlo nič navyše. Koniec prišiel pri prvej možnosti, a teda už vo štvrťfinále. Zápas by sa mohol vyvíjať inak, nebyť zaváhania brankára Lukáša Dostála.

Česko nabudilo fanúšikov výhrou v prvom zápase s Ruskom. Očakávania vyleteli nahor, lenže na celých MS to bol jediný súboj, ktorý domáci hokejisti vyhrali. Prehra 3:4 s Nemeckom bola prekvapením, ktoré sa podarilo čiastočne odčiniť ziskom aspoň bodu po prehre 3:4 po predĺžení s USA. Nasledoval však výprask od Kanady (2:7), čo znamenalo, že v základnej skupine obsadilo Česko až štvrté miesto. To ho priradilo v play-off ku Švédsku, ktoré doposiaľ neprehralo.

Vďaka množstvu vylúčení sa dostalo Švédsko v štvrťfinále do vedenia v 14. minúte, ale zlomový moment prišiel o dve minúty neskôr. Brankár Lukáš Dostál mal puk pod kontrolou za vlastnou bránkou, lenže pokazil rozohrávku. Puku sa zmocnil súper a bez problémov zakončil do absolútne odkrytej bránky. Švédi tak dostali dvojgólové vedenie ako darček, úplne zadarmo. Sklamaný brankár sa dlho zdvíhal z ľadu a celej situácii nemohol uveriť.

Viac o téme: Švédsko U20 Česko U20
  • Zdroj: športky