VIDEO Slovenský talent žiaril pri zámorskej premiére: Prvý gól strelil už v deviatej minúte

Na snímke Martin ChromiakNa snímke Martin Chromiak Zdroj: hockeyslovakia.sk

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Martin Chromiak sa nedostal do výberu Róberta Petrovického na majstrovstvá sveta juniorov v Česku a následne využil možnosť odísť do zámoria. Rodák z Ilavy sa dohodol s tímom Kingston Frontenacs pôsobiacim v juniorskej Ontario Hockey League, ktorý ho v lete draftoval z celkového druhého miesta. Mladý Slovák vo štvrtok debutoval v novom klube a uviedol sa dvoma bodmi.

Chromiak sa dočkal premiérového presného zásahu už na konci 9. min zápasu proti Ottawe 67's, keď šikovne tečoval strelu obrancu Bradena Hachého od modrej čiary a znížil na 1:2. V druhej tretine sa do štatistík zapísal ešte raz. V 36. min prihral na gól Shanovi Wrightovi, ktorý opäť korigoval nepriaznivý stav na 2:3. Vo zvyšku stretnutia však dominovali domáci, ktorí triumfovali pohodlne 8:4.

Odchovanec dubnického hokeja, ktorý v ostatných sezónach rástol v mládežníckych tímoch Dukly Trenčín, patrí medzi najväčšie slovenské nádeje na nadchádzajúcom drafte NHL. V aktuálnej sezóne dostával pravidelne priestor v A-mužstve "vojakov" v Tipsporte lige. V 32 zápasoch sa prezentoval šiestimi bodmi za päť gólov a jednu asistenciu. Navyše, absolvoval vydarený turnaj Hlinka Gretzky Cup v drese reprezentačnej "osemnástky" a do poslednej chvíle bojoval o nomináciu na MS do 20 rokov.

"Martin je mimoriadne šikovný mladý útočník, ktorý dá nášmu kádru potrebnú hĺbku. Proces jeho príchodu do zámoria bol dlhší, ako sme očakávali, ale koniec-koncov, všetko dopadlo tak, ako sme plánovali. Sme preto nadšení z toho, že sa stal súčasťou klubu Kingston Frontenacs," uviedol pre oficiálny klubový web generálny manažér Darren Keily.

Viac o téme: Kingston Frontenacs Martin Chromiak Darren Keily