Môžu si mädliť všetky ruky: Reprezentačná bojovníčka prekonala chorobu a vracia sa k tímu

Terézia Páleníková
Terézia Páleníková

BRATISLAVA - Po viac ako roku sa do slovenského ženského basketbalového tímu Piešťanské Čajky vrátila reprezentantka Terézia Páleníková. Dvadsaťštyriročná krídelníčka v Piešťanoch pôsobila v rokoch 2014 - 2018, zatiaľ naposledy hrala v Poľsku za Vroclav. Informáciu priniesol oficiálny web klubu z Piešťan.

V Poľsku však pre zdravotné problémy skončila a po preliečení sa rozhodla vrátiť do slovenskej extraligy. "Mala som rôzne možnosti, ale vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu som sa rozhodla zostať na Slovensku. Piešťany mi ponúkli podmienky, vďaka ktorým sa môžem dostať späť na ihrisko a zároveň byt blízko Bratislavy, kde mam svojho lekára. Rozhodlo určite aj to, že som v Piešťanoch už hrala a prostredie je mi veľmi známe. Už teraz sa teším na domáce zápasy a ich super atmosféru,“ povedala Terézia Páleníková pre klubový oficiálny web.

Reprezentantku SR trápilo v ostatných tráviace ústrojenstvo. "Zdravotne som už úplne v poriadku, samozrejme, mám nejaké obmedzenia čo sa týka stravovania, ale už som sa s tým naučila pracovať. Veľmi som zvažovala, kedy a kde sa vrátiť, ale nechala som to tak, že som veci nechala plynúť a ono to prišlo celkom samo. Keď som sa začala cítiť lepšie a silnejšie, postupne som začala športovať, potom si pridávať záťaž až kým som sa nedostala do celkom dobrej kondície. Chcela som to využiť a vrátiť sa späť na ihrisko,“ dodala T. Páleníková.

Bratislavská rodáčka sa počas uvedeného pôsobenia v Piešťanoch vypracovala na jednu z najlepších slovenských basketbalistiek súčasnosti. "S Terezkou mám veľmi dobrý aj osobný vzťah a boli sme v kontakte počas minulej sezóny, i teraz počas jej nevynútenej pauzy. Vedela som, že je hladná po basketbale, a keď dostala povolenie od lekárov, dala som veci do pohybu. Som veľmi rada, že sme sa dohodli a opäť oblečie dres Piešťanských Čajok, kde v minulosti zanechala veľmi výraznú stopu. Aj keď mala od basketbalu chvíľu pauzu, je to hráčka s vysokými basketbalovými kvalitami, charakterovými vlastnosťami a príkladným profesionálnym prístupom. V neposlednom rade je to slovenská hráčka, čo ma teší dvojnásobne a bude pre nás určite výraznou posilou,“ prezradila generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.


Tagy: Piešťanské Čajky Terézia Páleníková

Zdroj:
SITA
Foto:
piestanskecajky.sk

DISKUSIA