VIDEO Vlhová na margo brilantného prvého kola v Záhrebe: Konečne som išla na hrane rizika!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

ZÁHREB - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je suverénnou líderkou sobotňajšieho slalomu žien Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe. Po odjazdení elitnej dvadsiatky úvodného kola má populárna slovenská športovkyňa náskok 1,16 sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia je priebežne Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá na Vlhovú stráca už 1,81 sekundy. Piata Anna Swennová Larssonová zo Švédska zaostáva už o rovné dve sekundy.

Dvadsaťštyriročnej Liptáčke Vlhovej sa v prvom kole slalomu predstavila so štartovým číslom jeden a na trati previedla kvalitný výkon. Stanovila referenčný čas 57,25 s, ku ktorému sa jej súperky ani nepriblížili. Jedna za druhou výrazne zaostávali za Slovenkou už na druhom medzičase a ich odstup od líderky sa potom ešte zvyšoval. Platilo to aj v prípade Shiffrinovej, ktorá síce na prvom medzičase strácala len 7 stotín sekundy, no na druhom už osem desatín a v cieli viac ako sekundu.

"Úprimne, cítila som, že robím mierne chyby, ale keď prichádzali ďalšie dievčatá, videla som, že to nebolo také zlé. Som rada, že sa mi konečne podarilo ísť na hrane rizika," povedala v cieľových priestoroch Vlhová, ktorá bola pred 2. kolom (16.15 h) jednoznačná favoritka na víťazstvo: "Som momentálne na prvom mieste, no uvidíme, ako postavia druhé kolo. Je lepšie, že náskok je taký veľký, ale nič to nemení na tom, že musím ísť naplno rovnako ako v prvom kole."

Jednou z povinností líderky pretekov je sadnúť si po jazde do vyhradeného priestoru a kývať do televíznej kamery. Vlhová tam musela vydržať veľmi dlho, keďže mala číslo 1 a žiadna zo súperiek ju nepredstihla. "Musela som si tam sadnúť a čakať, ale radšej by som išla hneď preč a pripravovať sa na druhé kolo. Takto to však je a nič s tým nenarobím," doplnila Vlhová.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA